Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kaspersky nebo Nod 32

Zdravím.
Který antivir je podle skušenejších uživatelů lepší? Sice používám Noda 32 a zdá se mi fakt dobrý, ale nejak mi nesedí a nekolikrát sem i tak dostal vira. Dnes jsem vyzkoušel Kasperskyho,
resp. sem udelal scan a našel a vymazal mi trojského kone.

Pozerám, že odborníkov na problematiku virusov tu máme neúrekom. Zaujimalo by ma, koľko z tychto odborníkov zodpovedá za nejakú sieť 30-40 PC + 2-3 servre a či aj tam by neinštalovali antivir. Takýto správca by mal asi dosť krátku životnosť a rýchlo by si osvojil život kočovných Nomádov.

Bavíš mne, bavíš mne velice :-)

Přirozeně že bych kterékoliv počítače které nejsou moje instaluji antivir, a chceš vědět proč?

1. Nesedím u nich já a jistý typ lidí potřebuje aplikaci, která by ho upozor%novala na to, že otevírají virus /trojana /cokoliv. Co já vím kdy si kdo vzpomene otevřít crack.exe nebo kurnikova.jpg.vbs.

2. Antivir nainstaluji i na místa kde nemá absolutně smysl - např. server který neslouží jako terminálový ani na něm nejsou uživatelská data - protože nechci riskovat že přijde nějaký idiotský auditor a řekne že jsem server "nezabezpečil".

Nicméně jen blázen by spoléhal na to, že zabezpečení za něj udělá antivir...

Vo všetkom s tebou suhlasim, ja tiez mam PC na ktorom strihame vo firme video a tam antivir nie je aj ked je pripojeny k netu. Zaklad je neklikat na vsetko co vidim.
Naopak - dalsie PC na ktorom mam firemnu agenu ma NOD32, pre istotu. Tam si nedovolim riskovat.

Ano Nod nie je ako NOD. V zakladnom nastaveni nekontroluje komprimovane subory. Malokto si po instalacii NODu vyklika dokladnejsiu kontrolu a ulozi do profilu. Potom si stiahnu rarkovany subor a po rozbaleni sa nestacia divit ako sa im virus dostal do PC - ved maju antivir. Svojim zakaznikom instalujem NOD32 sam, ja im ho nastavim a profil standartne heslujem, aby ho nemohli menit. Takto mam klud.