Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kaspersky nebo Nod 32

Zdravím.
Který antivir je podle skušenejších uživatelů lepší? Sice používám Noda 32 a zdá se mi fakt dobrý, ale nejak mi nesedí a nekolikrát sem i tak dostal vira. Dnes jsem vyzkoušel Kasperskyho,
resp. sem udelal scan a našel a vymazal mi trojského kone.

loading...

ja pouzivam NOD, ale uz se mne parkrat stalo, ze kasper po Nodu neco objevil. naopak zatim ne. Zrovna minuly mesic si vzal NOD volno, ale neobjevil to ani zadny jiny AV z asi 16. http://viry.cz/forum/viewtopic.php?p=173282&highlig ht=#173282
pouzivam NOD, jak jsem psal a misto kaspersky pouzivam MWAV
tady na to mas navod viewtopic.php
je to na bazi kasperskyho, je to pomaly, najde toho opravdu hodne, ale nic nesmaze. Je to zdarma a jako doplnek to staci. Nemusis krast kaspersky a nebo ho zbytecne kupovat. Mne se osobne vic libi KIS2006, ale v dohledne dobe ma byt i NOD ve verzui 3 a ma to byt pry s vic ptakovinama. Nejaky vetsi balik.
tady se podivej na nejaky posledni vysledky
http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse/re port11.pdf
go.php

Vůbec bych se tím nezatěžoval. Komplet všechny antiviry jsou ověšeny
mnoha oceněními odevšad možně. Co jeden AV považuje za nebezpečí, to druhý
nechává bez povšimnutí a naopak. Hlavně si jakýkoliv AV nastav na aktualizaci
alespoň 1x denně, stahovat aktualizace co hodinu je pro schizofreniky.

uz dva roky nepouzivam na svojom nb ziaden antivir napriek tomu ze mam nezaplatane xp. a to z casu na cas zabrusim na warez alebo erotiku (typicky priklad ked mi kamos pise na icq vecer ze nech mu ocheckujem ci moze ist na www.sex....com a ci tam nechyti ziaden virus...tak ja tam akoze idem a ked sa do minuty do mojho pc nepokusa dostat tona bordelu tak vyhlasim stranku za "bezpecnu";o)).
chcel som tym len povedat ze antiviry a fw zdaleka nie su take nutne ako sa vseobecne prezentuje...staci ked viete co robite a poznate svoj os.
p.s. netvrdim ze v tempoch neodpociva zrovna teraz nejaky bordel. ale na 100% viem ze nemam v pc jediny aktivny virus.
na druhej strane sa aj odvirovanim zivim takze tu machrujem asi zbytocne

zajimalo by me, jak poznas, ze se k tobe snazi dostat vir, kdyz nemas AV? to nemyslim ironicky. to prece nemas sanci poznat. ja kdyz jsem kdysi lezl ne warez a neco hledal, tak nemas sanci bez AV neco poznat. Zkousel jsem ho vypnout a jit na stejne stranky, kde jsem predtim byl s AV a hlasil vir skoro v okamziku otevreni stranky. rad se poucim.

to je na dlhsie ale v skratke. viry sa dostavaju do pc niekolkymi sposobmi. od dier v os cez diery v programoch (hlavne ie ble) az po akcie ktore vyvola sam uzivatel (chcete instalovat vir? ano/nie...klikne hadaj naco).
to ze nejaky skript na warez ci xxx stranke skopiruje do mojich tempov nejaky svoj zarodok ma netrapi. tento zarodok je totizto neskodny pokedy ho niekto/nieco nespusti. kedze nepouzivam ie minimalizujem riziko ze to nieco sa najde.
mozno si zajtra instalnem noda aby zistil co mam po roku na hdd ale to ze tu nie je nic aktivne za to rucim (spoznam to podla procesov, otvorenych portov, podla vetiev registrov aatd)

tak to je zajimavy, ja si proste pri stazeni nejakyho souboru nikdy nevsiml, ze by se neco podezrely delo. samozrejme neinstaluju a nestahuju XY.exe atd. zkousel jsem to ve virtual pc s NODem a bez nej. pri otevreni stranky, to okamzite hlasilo, ze je na ni vir a kdyz jsem NOD vypl, tak jsem o nicem nevedel, nic se nestahovalo a nic nechtelo odkliknout a tudiz jsem predpokladal, ze by se mne asi vir v pohode dostal do pc.skoda ze uz nevim, co to bylo za stranku, to bylo fakt okamzity s Nodem. ja uz si to nepoamatuju, protoze uz jsem dlouho cisla nehledal. ta posledni potvora, co nenasel zadny AV prisla mailem a neotviral jsem ji. jen jsem to poslal jak je popsano v tom linku a odpovedeli fakt za chvilku a NODu jsem to poslal taky a ti ho v aktualizaci meli az nekdy druhy den odpoledne.

neviem co je zaujimave. vacsina virov sa taha do tempov kde su naprosto neskodne navyse ich zivotnost je niekolkohodinova (ak sa tempy premazavaju). nod samozrejme zacne bliaket akonahle zisti ze temp subor je zvireny ale z toho si tazku hlavu robit netreba. samozrejme ze ty si nic nevsimnes pokial nemas av pretoze do tempov si standardne zapisuej vela programov vratane (ne)oblubeneheo ie.

Předesílám, že na svých domácích PC také neinstaluji antivir jelikož ho nepovažuji za pro mne přínosný nástroj. Ale jinak s tebou flegu vcelku nesouhlasím.

Jak píšeš níže, uvědomuješ si, že se nebezpečný kód může vykonat chybou v programu, a přesto programy neaktualizuješ - tomu popravdě řečeno nerozumím. Nic ti není platné že znáš svůj OS když máš v PC neaktualizovanou díru http://pc.poradna.net/question/view/52382-cerv-zneu ziva-chybu-v-sluzbe-server-ms06-040. A podotýkám že řešením přirozeně není antivir, který by zpětně pokud by ho červ nezneškodnil což je nepravděpodobné mohl detekovat červa, antivir ostatně je jen řešením pro BFU používající default settings všeho a nemající absolutně žádné povědomí o IT security, ale právě používat opravenou verzi binárky. V tomhle případě, i přesto, že se jedná o remote attack, není *řešením* ani firewall, protože sice dokáže zablokovat útoky (dokud funguje a dokud správně identifikuje), ale nedokáže díru odstranit.

Nelíbí se mi obecně, že se o "antivirech" (potažmo dokonce o antispyware!) a firewallech mluví jako o nějakých nástrojích zabezpečení. Nástroje zabezpečení jsou:

- aktualizovat binárky se zneužitelným kódem
- využivat nástrojů zabezpečení které poskytuje operační systém
- pravidlo nejnižšího nutného oprávnění

V druhé fázi přijde teprve firewall který je jen a pouze nástroj síťaře, neměl by sloužit k aplikační bezpečnsoti nebo nahrazovat výše zmíněné tři body. Je to takový dopravní strážník.

Antivir je spíš takový marketingový level nad tím vším, osobně nesnáším antivirové firmy a všechny ty security suite a to, co to se systémem udělá, dle mého je to horší pohroma než pár trojanů a IRC botů :-p

trosku budem s tebou polemizovat. velkou ochranou vacsiny pc je napr privatna adresa. keby mam na nb verejnu ip adresu asi az tak nefrajerim. ale natko a linuxova gw pohltia 90% bordelu uz na vstupe.
na druhej strane su tu spojenia vyvolane uzivatelom. to co spominas ty by musel byt server-side skript ktory by dokazal na mojom pc detekovat a zneuzit systemovu sluzbu. neviem presne o aku chybu sa jedna a kludne mi posli url takto nakazenho servera...rad si otestujem o aku zavaznu chybu sa jedna

Ano. Pro většinu lidí to ale taková providerova síť s NATem znamená, že i když je nenapadne červ z počítače v Rwanda-Urundi, tak to udělá bot z počítače sousedovic synka který po nocích okouní na pornu a jsme zase kde jsme byli.

Server side skript tě nemůže ohrozit přímo, pouze kód co obdržíš a spouštíš ty sám v prohlížeči ti může být nebezpečný. U tohoto druhu červů obvykle existují i instalátory pro manuální spuštění uživatelem - trojani - ale v 99% stačí autorům stránky která hostuje instalátor úplně jednoduše cílovat IE 6 SP1 bez aktualizací, protože je natolik rozšířený že se dříve nebo později někdo chytne a červ se pak šíří na stejné síti automaticky...

Dualboot je v dnešní době výkonných počítačů a virtualizačních nástrojů zdarma anachronismus. Počítače ani nevypínám, jen hiboernuju, takže představa jak kvůli něajkému programu restartuji mě děsí.

Když už někdo mocí mermo by chtěl lozit na net přes linuxový browser a má rád ošklivé fonty, tak je lepší nainstalovat jednoduchý linuxový terminálserver a na WIndows doinstalovat free XServer, a spouštět linuxový browser z ikonky na ploše jako každou jinou aplikaci ;-)

Mě zase děsí představa kvůli brouzdání na netu instalovat virtualizační nástroje ( i když jsou zdarma). Výkonný počítač mám doma jen jeden a ten je synkův na hraní.Ostatní PC jsou podstatně slabší- Athlon XP 1700+ a 256 MB RAM, pak P3 800 MHz a 256 MB RAM a jedno PII 350 ( ale to je místo televize). Firefox mi zobrazuje v linuxu ( Kubuntu) celkem dobře, trochu hapruje Opera. Konqueror moc nepoužívám.

Vyser sa aj na Kaspersky aj ten ubohy NOD32,vsak to je taky ubohy program,ze Ti virusy v kompe ani len nenajde,hoci vies ze tam je.Ja pouzivam Avast je to free,a som s nim velmi velmi spokojny,upozornuje TA na virusy okamzite,ako sa Ti nejaky dostane do PC.A to som uz vyskusal vela antivirov,ale to je fakt dobre :))Skus to

pozeram ze si vacsi odbornik ako specializovane servre ktore sa tym zaoberaju. zaujimave ze zrovna awast vyjde z cs (ceskoslovenskej) trojky vzdy najhorsie. vacsina testov co som videl skoncila v poradi nod, avg, awast.
rozpisovat sa tu o tom ze je awast 10x pomalsi ako nod a zerie neuveritelne vela systemovych prostriedkov je asi zbytocne (testovane na 1GHz durone 256MB XP SP1...na tomto pc sa nedalo pocas kontroly hdd pracovat).
btw pocul si uz niekedy nieco o falosnom poplachu? vies ze avg raz nedostalo na virusbuletine ocenenie len preto ze spustilo falosny poplach?

Pozerám, že odborníkov na problematiku virusov tu máme neúrekom. Zaujimalo by ma, koľko z tychto odborníkov zodpovedá za nejakú sieť 30-40 PC + 2-3 servre a či aj tam by neinštalovali antivir. Takýto správca by mal asi dosť krátku životnosť a rýchlo by si osvojil život kočovných Nomádov.

Bavíš mne, bavíš mne velice :-)

Přirozeně že bych kterékoliv počítače které nejsou moje instaluji antivir, a chceš vědět proč?

1. Nesedím u nich já a jistý typ lidí potřebuje aplikaci, která by ho upozor%novala na to, že otevírají virus /trojana /cokoliv. Co já vím kdy si kdo vzpomene otevřít crack.exe nebo kurnikova.jpg.vbs.

2. Antivir nainstaluji i na místa kde nemá absolutně smysl - např. server který neslouží jako terminálový ani na něm nejsou uživatelská data - protože nechci riskovat že přijde nějaký idiotský auditor a řekne že jsem server "nezabezpečil".

Nicméně jen blázen by spoléhal na to, že zabezpečení za něj udělá antivir...

Vo všetkom s tebou suhlasim, ja tiez mam PC na ktorom strihame vo firme video a tam antivir nie je aj ked je pripojeny k netu. Zaklad je neklikat na vsetko co vidim.
Naopak - dalsie PC na ktorom mam firemnu agenu ma NOD32, pre istotu. Tam si nedovolim riskovat.

Ano Nod nie je ako NOD. V zakladnom nastaveni nekontroluje komprimovane subory. Malokto si po instalacii NODu vyklika dokladnejsiu kontrolu a ulozi do profilu. Potom si stiahnu rarkovany subor a po rozbaleni sa nestacia divit ako sa im virus dostal do PC - ved maju antivir. Svojim zakaznikom instalujem NOD32 sam, ja im ho nastavim a profil standartne heslujem, aby ho nemohli menit. Takto mam klud.