Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Slabý wifi signál a koupě větší antény

Zdravím poradňáky,
mám stolní PC s wifi kartou TP-LINK TL-WN751ND, s níž sem připojený k sousedovi na síť (legálně, s několika byty sme takto domluvený). Problém je s "kvalitou/sílou" přijímaného signálů na mém PC (ten má své místo na stole a blíž ke zdroji signálu jej přesunout nemohu), který měřím pomocí networkmeteru - někdy je 78, 56, 30 a dokonce i 16 procent, což mě celkem štve, protože potom je jinak rychlý internet pochopitelně pomalý. Proto se ptám, pokud bych pořídil větší anténu na tu kartu, pomohlo by to?
Vybrané mám zatím tyto: TP-LINK TL-ANT2405CL a TP-LINK TL-ANT2408CL

to vůbec nevím, pravděpodobně nějaký takový ten, co se dává k upc internetu, pochybuji že něco kupoval.
a abych po něm chtěl nějaký lepší - zas tak dobře se neznáme.
ta anténa fakt nepomůže? vedle stolu máme notebook a ten nikdy problémy s kvalitou signálu neměl.

Vícedecová anténa spíš ublíží (odrazy a přeslechy). Chce to lepší router nebo směrovku na "přijímací" straně. Ideálně klientský AP. Je-li ovšem router zdechlý, nepomůže ani svěcená aqua :-)...

edit: Já jsem to před nějakým ročkem provozoval na TP-L (741, 841, už nevím...) s jednou směrovkou a pendrekem na doma (bez MiMo). Chodilo to slušně, kámoš měl na 300m přímé viditelnosti plný kotel.