Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Set top box do 1000 Kč - jaký vybrat?

Zdravím,

končím s UPC a to díky jejich cenové politice a neserioznosti v jednání. Na internet jsem dostal slušnou nabídku a o příjem televize(bude stačit pozemní dtv) se postarám sám. Prostě bych rád zde probral pár tipů na dtv přijímač. Sám jsem prošel pár recenzí a asi nejlepší mi přišel tento: evolve-galaxy-d267453.htm
Rád si přečtu pár názorů a nebo rad na jiný přístroj max do 1000 kč.

Díky.

Lokalita. Praha 5- panelák

Změna předmětu, původně: Set top box (host)

Je to vsechno cinsky noname te nejnizsi tridy s mizernym supportem. Neco na urovni (spis pod) Sencoru. Ne ze by to vylozene nefungovalo - ale vse to bude vyrobene z nejhorsiho odpadu, elyty ve zdroji vydrzi sotva zakonnou zaruku, zarucene bude uvnitr tragicky firmware se spoustou nedomyslenosti a chyb bez snahy o jejich odstraneni/update. Konkretne u spotrebni elektroniky zrovna na tomhle fakt zalezi.

Otec si poridil na chalupu setopbox a samozrejme Sencora. :-D Jsem to o vikendu zkousel u nasich doma, jako zabudovany DVB-T v TV Samsung ma nekolikanasobne lepsi kvalitu obrazu nez ten Sencor a to se rika, ze v tich TV jsou zabudovany dvbtecka horsi kvality, reknu to asi tak vemte film na dyvku a zkomprimujte ho pres divx na velikost cca 350MB, tak asi tak je obraz ze Sencoru. ]:)

Evolve bude neco podobnyho, ale pod kvalitu Sencoru snad ani jit nelze, IMHO bych rekl, ze Sencor je oznaceni pro uplny dno.

Ono to s těmi Sencory, Evolve apod. nejde zobecnit. Koupil jsem asi před pěti lety set top box noname "značky" Easy One přibližně za litr v Electroworldu a maká pořád. Samozřejmě - nemá HD podporu, nenahrává, nemá paměť, nevaří kafe a nechodí pro noviny. To, co dělat má,(chytat DVB-T a posílat to káblem do televize) dělá dobře.

Já jsem si nedávno pořídil (někým haněný) Sencor. Jeho výhoda je hlavně v tom, že je to kombo DVB-T tuneru a DVD přehrávače, tedy jedna krabice na dvě funkce. A stálo to přesně litr. Navíc umí přehrávat a nahrávat na USB a další velká výhoda - přehrává i SD karty. Koupil jsem tam 16GB kartu, nahrál hromadu pohádek a synek může vesele čučet.
Kvalitu obrazu neřeším, jelikož settoboxy se připojují akorát tak k CRT krámům a tam je to skoro jedno. LCD televize už mají DVB-T tuner v sobě.

A ještě jeden postřeh - různé settoboxy, různá citlivost na signál. Ten Sencor, co teď mám, je na příjem horší, musel jsem přidat lepší anténu. Původní settopbox, nějakej těžkej noname z K+B Electro (nejlevnější, co tam měli a přehrávalo to z USB, asi za pětikilo) chytal signál na kus drátu z okna. Záleží na tom, jakej máte doma signál. U nás je právě problém s třetím multiplexem, bo převaděč na kopci má jen první dva multiplexy a třetí chytám ze vzdálenýho vysílače.

Otec nema ten samy typ, nema kombo a ohledne kvality versus CRT mas jiste pravdu, tam to poznat neni, ja to zkousel pripojit na to LCD od Samsunga 32" pouze HD Ready a tam uz to videt je hodne.

mám doma už přes rok a půl ECG (typ nevím) s USB vstupem a naprostá spokojenost.. nahrávat umí taky dobře.. :-)
kamarádovi jsem před necelým rokem prodával Evolve Orion, co se mi válel doma a taky si nestěžuje.. :-)
doma máme ještě nějaký červený sencor a předtim nějaký noname a to je děs..

Osobně bych se settopboxu od evolve vůbec nebál, dovolím si i říct, že kvalitou jsou na tom slušně.. :-)
co se týče ECG, řekl bych, že to je hodně muziky za málo peněz. Tuším, že je to i český výrobce :-)

To není český výrobce. To je to samý, jako Sencor. Prostě z Číny přijede hromada elektroniky, přijede k tomu nákupčí té které firmy a řekne: "tuto hromadu a tuhle taky, dejte tam naše logo a pošlete to k nám". Mám doma TV CRT od Sencoru, tchán měl tu stejnou bednu, jen s nápisem ECG. Já měl doma STB od Shinelco, brácha ten samej, jen od ECG. Ovládání stejný, ovladače stejný, jen upravený logo ve firmwaru a na obalu. Jinak stejnej krám. Vyrobeno ve stejné čínské garáži.

Nechápu obligátní řešení značek. Záruka je dva roky. Já mám 3set top boxy , všechny noname, zakoupené v prvních dnech spuštění digitálu. všechny nahrávají na flešku, přehrávají z flešky a ani za jeden jsem nedal víc jak 500. Zakoupeno v akci v Makru, Globusu a tu třetí ani nevím co to byl za hi fi market. :) . Za dva roky stejně budeš kupovat novou telku. Jinak jsou dostatečně citlivé a jedlé.