Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blokování reklam - hosts vs. adblockplus

Zdravím, poté co mi aktualizace adblockplus ve Firefoxu 17 rozhodila filtry a musel jsem je znovu nastavit, jsem do blokování reklam trošku více zabřednul. Filtruji reklamy pomocí hosts souboru a pluginu adblock plus. Při experimentování jsem vrátil soubor hosts do původní podoby, kde není nic přesměrováno a někdy bylo načítání subjektivně rychlejší.

Chci se tedy zeptat, zda rozsáhlé filtrování serverů pomoci hosts souboru může skutečně zpomalovat načítání stránek. Udržuji hosts soubor podle hosts + doplnění o české reklamní servery - celkem cca 10 tis. řádků. Je fakt, těch řádků je tam zbytečně moc, není důvod reklamovat jakési cizí reklamní servery, se kterými se nikdy nesetkám. Nemáte někdo tip, kde sehnat hosts soubor opitmalizovaný pro české servery?

V hosts nemám nic, v Adblocku default co si natáhnul po instalaci, zrušené "nerušivé" reklamy a k tomu pár vlasních filtrů: gemius, im.cz, imedia.cz, sklik. Plus pomocníka pro skrývání, kterým si vyfiltruju reklamy na FB.