Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nezobrazuje se HDD

Zdravim,
mam prosbicku - prinesl jsem si ze servisu PC, ktery se mi stale vypinal, ale nyni po zapnuti nevidim jeden ze tri disku, ktere jsem tam mel nainstalovane. V servisu menili zakladovou desku a zdroj. Dival jsem se do BIOSu - moc tomu nerozumim, ale videl jsem tam Primary Master , Secondary Master a Secondary Slave. Z toho jsem odvodil, ze zapojene jsou vsechny 3 disky. (Snad neco z toho nebylo DVD- to podle tech kodu nepoznam). Kdyz se ale kouknu ve winXP - v tento pocitac, nebo pruzkumnikovi, tak vidim ze tam je jen disk C a disk E, ale Dcko mi chybi a nikde ho nevidim - koukal jsem se i do spravce zarizeni a tam jsou taky jen 2. Nerad bych to tahal zpet do servisu - uz jsem tam byl 2x a je to pro mne celkem daleko a hlavne by to tam bylo zase na dlouho.. :( Mohl by mi prosim nekdo poradit??

mam ted nainstalovany jiny BIOS? nez jsem mel puvodne - tam stacilo dat detekovat vsechny HDD? ale tady ne.. :(
zkusim se podivat, zda jsou vsechny kabely zastrcene, nejhorsi je, ze podel tech kodu nepoznam ktery HDD je ktery.. :(

to nie je otazka biosu...tipujem ze bios sa pokusa na starte detekovat hdd ale ten co je ako slave na prvom ide radici je proste zle najumprovany. disky sa daju rozoznat v biose pomerne lahko. kazdy vyrobca pouziva svoje oznacenie. ak to nevies najdes ho tak ze postupne odpojis vzdy jeden hdd (staci datovy kabel) a spustis pc...ak sa nic nezmeni odpojil si prave ten hdd ktory nevie detekovat

mam skutecne 3 fyzicke disky a jednu DVD vypalovacku. Zkousel jsem vytahnout jeden z moznych disku a uz vim se kterym je problem. Zkousel jsem misto nej pripojit ten druhy, co funguje (ten je v supliku), ale take mi ho to nenacetlo - takze chyba bude asi nekde v tom kabelu? problem je, ze ten prvni sik je tam prisroubovan nejak na pevno a nemam tu naradi abych ho vytahl a vyzkousel v supliku, zda bude fungovat tam...

nie kabel je ok. musis ten "vadny" disk najumprovat ako slave...jumpre su take biele blbostiky co spajaju piny hdd a urcuje ci je master slave alebo single. n adisku si precitaj aky je to typ a chod na stranku vyrobcu kde bude niekde zasite ako sa spravne jumpruju disky. v pripade starsieho disku je to nakreslene priamo na nom

oki, mam ale dotaz - je mozne to jumperovat typem: pokus/omyl??? nebo se tim da neco pokazit?
Nemohu se toti dostat k HDD, jak mi ho tam ten technik pridelal nejak na pevno, takze mam problem zjistit spravne nastaveni jumperu dle typu...

V prvé řadě vlez do BIOSu a nastav tam všechna IDE na AUTO detekci,
pokud se ti ani potom HDD neobjeví, tak budeš muset experimentovat s jumpery.
Obvykle stačí mít na kšandách jedno IDE na Master, druhé na Slave.
Bohužel někdy záleží, zda máš Master na konci nebo uprostřed kšandy.
Taky se stává, že jedno IDE je třeba nastavit na Cable Select ( CS ) atd ...
Měl jsem jednou potěšení se starým HDD Hitachi 850 Mb a ten měl dva jumpery,
jeden se musel umístit vodorovně, druhý svisle a tabulka nikde.
To byl porod, samozřejmě zabrala snad až předposlední možnost, to bylo restartů ...