Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nezobrazuje se HDD

Zdravim,
mam prosbicku - prinesl jsem si ze servisu PC, ktery se mi stale vypinal, ale nyni po zapnuti nevidim jeden ze tri disku, ktere jsem tam mel nainstalovane. V servisu menili zakladovou desku a zdroj. Dival jsem se do BIOSu - moc tomu nerozumim, ale videl jsem tam Primary Master , Secondary Master a Secondary Slave. Z toho jsem odvodil, ze zapojene jsou vsechny 3 disky. (Snad neco z toho nebylo DVD- to podle tech kodu nepoznam). Kdyz se ale kouknu ve winXP - v tento pocitac, nebo pruzkumnikovi, tak vidim ze tam je jen disk C a disk E, ale Dcko mi chybi a nikde ho nevidim - koukal jsem se i do spravce zarizeni a tam jsou taky jen 2. Nerad bych to tahal zpet do servisu - uz jsem tam byl 2x a je to pro mne celkem daleko a hlavne by to tam bylo zase na dlouho.. :( Mohl by mi prosim nekdo poradit??

mam skutecne 3 fyzicke disky a jednu DVD vypalovacku. Zkousel jsem vytahnout jeden z moznych disku a uz vim se kterym je problem. Zkousel jsem misto nej pripojit ten druhy, co funguje (ten je v supliku), ale take mi ho to nenacetlo - takze chyba bude asi nekde v tom kabelu? problem je, ze ten prvni sik je tam prisroubovan nejak na pevno a nemam tu naradi abych ho vytahl a vyzkousel v supliku, zda bude fungovat tam...

nie kabel je ok. musis ten "vadny" disk najumprovat ako slave...jumpre su take biele blbostiky co spajaju piny hdd a urcuje ci je master slave alebo single. n adisku si precitaj aky je to typ a chod na stranku vyrobcu kde bude niekde zasite ako sa spravne jumpruju disky. v pripade starsieho disku je to nakreslene priamo na nom

oki, mam ale dotaz - je mozne to jumperovat typem: pokus/omyl??? nebo se tim da neco pokazit?
Nemohu se toti dostat k HDD, jak mi ho tam ten technik pridelal nejak na pevno, takze mam problem zjistit spravne nastaveni jumperu dle typu...