Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak na streamování z webkamery?

Před časem se tu Ynd0r poptával na zkušenosti se streamováním videa a protže z něj zatím žádný návod nevypadl, zkouším ho popohnat ;-)

Potřebuji radu jak rozchodit stream z webkamery na web (bez archivace streamu). Dostal jsem se k tomu, že jsem nainstaloval windows media encoder a teď tápu co dál? Musím u mě rozjet ještě webserver, nebo nějaký jiný 'mediaserver'? Resp. ještě jinak se zeptám, když chci pushit video z media encoderu, tak jaký je k tomu potřebný server a co je Publishing point? Sorry že se ptám takhle polopaticky, ale nikdy jsem nic nestreamoval :-) Díky za odpovědi.

Takže, odpovědi jsem se tady nedočkal, ale něco jsem vygooglil a třeba se to může někomu hodit.

Takhle jsem to nastavil ve wizardu Windows Media Encoderu: Broadcast a live event -> Zvolil jsem zařízení videa i zvuku -> Pull from the encoder -> HTTP port jsem nechal 8080 -> Audio i video jsem nechal na Multiple bit rates video/audio (CBR) -> Nearchivuji -> No, I want to encode from my selected devices only -> Hotovo...

Podotýkám, že mám veřejnou IP a v okamžiku když jsem dal hotovo tak druhá strana spustila WMPlayer a do otevřít adresu URL zadala xxx.xxx.xxx.xxx:8080 (kde xxx.xxx.xxx.xxx je moje IP) no a světe div se, ono to jede :-)