Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze připojit více počítačů k wifi

Ahoj. Mám wifi router od zyxel, a nedaří se mi připojit dva notebooky k wifi. Nejprve jsem se připojoval přes notebook acer aspire one 722 s win 7 ultimate a ÚSPĚŠNĚ. Vše bez problémů, než jsem do sítě chtěl zařadit další nově zakoupený notebook acer aspire one D270 s win 7 starter. Toto připojení nejprve vůbec nešlo, a až po ručním nakonfigurování připojení se mi připojil. Jakmile jsem ho odpojil od sítě, musel jsem celý proces opakovat znovu. Jinak standardní cestou přes "připojit a zadat klíč" mi to napsalo, že není možné se připojit. No a problém vyřešil až restart routeru- ale jen dočasně. Teď mi momentálně nejde ani jeden pc, dokud to zase nerestartuju, ale to se mi už asi po čtvrté nechce. Před zakoupením toho druhého pc bylo vše v pořádku.

Doma mám dva pc přes lan a notebook a tv přes wifi a bez problémů. Konfigurace a router je tentýž jako tady.
Byl bych moc vděčný za jakoukoliv pomoc

Zfouknu 2 odpovědi najednou

odpovídáš na něco jiného - jde o pevné nastavení čísla vysílacího kanálu na routeru, právě kvůli tvým acerům.
na acerech - zkontroloval jsi, jaký znají ovladače wifikaret region / rozsah kanálů?

pro zajímavost bys mohl zjistit, jestli se ti notebuky připojují přes géčkové vysílání (šířka 5 kanálů), nebo přes enko (7 kanálů). je to vidět buď v popisku připojení vpravo dole, nebo v inssideru.

14 kanálů se u nás nepoužívá, ale budiž, hlavně že to tak není nastaveno na routeru.
pokud to jde v nastavení acerů změnit, nastav 13 kanálů, platí ve většině evropy.

myslím, že tam bylo něco jako Broadcom 802.11 n.

enková karta, která může přijímat v normách b,g,n - záleží na síle signálu a jak se domluví s routerem. u ikony vpravo dole je vidět teoretická přenosová rychlost 54mbit/150mbit (g/n)

Teď u připojení přes mobil ... mi to píše current chanel: 63 a pak aviable power levels 802.11a a 802.11b/g

kanál z 5ghz normy - 802.11a. tu umí jen dražší routery pro duální rozsah 2.4+5ghz.

mrtvý router:
můžeš routeru ještě odpojit kabely a teprve pak ho resetovat (tuším asus ani jinak nešel), ale spíš definitivně chcípnul - nebo jeho napájecí adaptér.

Tam nejde nastavit rozsah kanálů, ale který kanál má být aktuálně nastaven, čili vybereš č. kanálu.

U routeru to bylo automaticky.

K routeru: Je to zyxel, a napájecí adaptér je v pořádku, to by se nerozsvítila žádná kontrolka. Oni ale svítí dvě. LAN 1 a LAN 2. Bohužel už nesvítí ty potřebné k chodu pc a tv. Přikláním se k názoru, že jde skutečně o vadný firmware. Popř špatný kabel z linky do wanu.

Jezis maria.
Europa ma dovolene 13 kanalov, amerika 11, 14kanalov to mas asi nejake pre martanov na obeznej drahe.
Chap aspon jednu vec (pre buducnost):

U routeru to bylo automaticky.

router je nabeton nastaveny na europu takze si automaticky moze povedat ze bude vysielat na kanali 12 alebo 13, a ked je tvoj srackonotebook nastaveny na americku normu tak kanaly 12 a 13 proste nevidi, lebo amerika ma len 11. Takze si mal skusit nastavit v routeri rucne kanal napr. na 10 alebo na 5 alebo na akykolvek z rozsahu 1-11 a skusit to znova. Budes vediet ked budes mat novy router. Mohol byt aj zblbnuty router.

prosim vás. pro tebe a všechny ostatní s podobným názorem. ne každý má finance na výkonný notebook, takže acer aspire one 722 se mi jeví jako vhodná alternativa. u toho aceru je to nastavené na 11 ze 14 dostupný kanálů, a pokud mluvíme o routeru, tak tam je nebo teda bylo to na automat. dostupných tam bylo 11.

co se tyče toho routeru samotného, tak přišel technik od O2 a konstatoval to, co už tu všichni předem předpovídali. odešel router. to jen pro uzavření tématu.

děkuji drazí kolegové za vaši snahu a nápomoc. čus