Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba wifi siete

V Paneláku chceme sprevádzkovať wifi sieť. Mám obavu či všetky počítače zachytia signál z adsl wifi routeru. Najvzialenejší počítač je o šesť poschodí nižšie ako bude wifi router. A vlastne či tá panelová konštrukcia baráku nebude brániť wifi signálu. Máte niekto praktické skúsenosti s wifi v paneláku?
Ďakujem.

Ještě jsem ochoten připustit tři zdi horizontálně, ale šest pater? Ano, signál se někdy dá zachytit i v takovém případě, ale navázat spojení bude zhola nemožné.

Možnosti:
-kabel
-dvě antény proti sobě (pochopitelně zvenku)
-umístění repeateru za okno domu na protější straně ulice (to má ale mnoho "ale")

Takže to nie je také jednoduché ako som si pôvodne myslel.:-| Ešte uvidím, čo s tým. Sieť musí každopádne frčať nejakým spôsobom. Tam kde nebude signál asi natiahneme kábel. Alebo to celé urobíme ako káblovú sieť. Pýtal som sa radšej predtým ako sme kúpili vifi karty

Ten router má aj 4 porty(počítače sú práve 4) na kábel, takže to bude teda po dráte. Už som to s dotyčnými dohodol. Budeme to tahať asi cez okná. Po schodištiach asi nie. Vlastne ešte toto nemám premyslené. :-/ Sakra, dúfam, že nenarazím na nejaký problém.