Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi - Ako nájsť správnu knižnicu s objektom?

Mám takú možno na prvý pohľad zbytočnú otázku, ale pomohlo by mi poznať odpoveď. V Delphi som potreboval objekt Printer. Tak som ho použil. Samozrejme, ten je v nejakej knižnici. Lenže ja som nevedel akej, tak som prešiel help. Ako ináč, žiadna zmienka o knižnici. Keď som už bol bezradný, tak som išiel na to metódou pokus-omyl a napísal som do uses knižnicu Printer. To mi nezobralo (veď dva rovnaké identifikátory v programe byť nemôžu) a tak som ešte skúsil Printers. To mi už zobralo a program sa rozbehol. Čo ak natrafím na objekt, o ktorom nebudem vedieť, v ktorej knižnici sa nachádza? Ako to zistím čo najjednoduchšie? Samozrejme myslím v Delphi a nie cez pána Googla. Vie niekto poradiť?

Nastavím sa kurzorom v zdrojovom kóde na slovo printer - stlačím F1 - vyberiem nájdený "Topic"
v tomto prípade: Printer function (VLC reference) - a kukuk >

Returns a global instance of TPrinter to manage interaction with the printer.

Unit
Printers

Inak objekty začínajú písmenom "T" čiže TPrinter ...;-)

Prípadne skús podržať klávesu Ctrl a myšou kliknúť napr. na TForm -otvorí sa ti unit,
kde je TForm deklarovaný...

Písal som o už deklarovanom objekte Printer, ktorý je už priamo na použitie. No a k hľadaniu. Ja som dal index a našiel som TPrinter. Vyskúšaj a uvidíš, že tam nie je žiadna zmienka o knižnici.

Edit: Ale to čo píšeš funguje, takže ako odpoveď stačí. Ďakujem.

Inak objekty začínajú písmenom "T" čiže TPrinter ...

Nie objekty, ale dátové typy (triedy, zoznamy, množiny), zvyknú začínať písmenom T.

Len pre informáciu, názov triedy != objekt. Objekt je inštancia tiedy.

var
  Printer1, Printer2: TPrinter;
  Printer1 := TPrinter.Create;
  Printer2 := TPrinter.Create;

V tomto príklade referenčná premenná "Printer1" ukazuje na miesto v pamäti kde sa objekt typu "TPrinter" fyzicky nachádza. Premenná "Printer2" ukazuje na iný objekt typu TPrinter.