Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows server 2003?

Zdravim, chcem sa spytat, ci nahodou nemate skusenosti s prevadzkou win serveru 2003 na procesore typu centrino, chcel by som si tento system hodit na laptop, len neviem ci to bude slapat...

pojede to, ale na "pokusy" budeš potřebovat hlavně paměť. Server startuje mnoho služeb navíc narozdíl od XPček a proto potřebuješ více RAM aby to jelo dostatečně rychle. 256MB bych považoval za "nehratelné minimum".

CPU není limitující faktor, pokud je to na zkoušení (i když teda netuším čeho, protože na zkoušení potřebuješ další počítače, jenže pak už režie systému nebude nezanedbatelná)

Samozrejme budem mat pripojene este dalsie kompy k notebooku, inak by to pre mna zmysel nemalo...ale aj tak mam problem, moj prvy zamer (aj ked som tusil, ze to nepojde) bol hodit ten server na usb disk, pekne ho laptop zdetekoval, v biose bol tiez, v instalacii toho windowsu taktiez, akonahle sa ponahravaju vsetky potrebne ovladace a nasleduje pri install. prvy restart, tak naskoci modra obrazovka, ze windows zdetekoval chybu, uz som myslel, ze to na ten externy sufel dostanem, neviete ci je to mozne??

Víme, je to tím, že MS (až doteď, modří ví) nedovolil nabootovat Win z USB zařízení. Jsou na to postupy jak to obejít, ale některý jsou docela složitý.

Sám mám WinXP SP2 na externím USB hdd a šlape mi to OK, dokonce na dvou noteboocích s kompletně odlišným HW...

Pavel

No nejake postupy som videl, ako to obist a fakt vyzerali dost komplikovane. Ale pochopil som to tak, ze by to mohlo slapat, ked spravim cistu instalaciu bez ovladacov a tu potom skopcim na ten exter. usb disk plus ak je potrebne nejake upravy registrov a suborov ntdetect, boot a ntldr....Tebe sa to ako podarilo, nemas nejaky strucny postup?

V zásadě to může bejt tak jak píšeš, ty postupy se liší. Některý jsou dělaný způsobem: úprava instalačního CD a pak přímáí instalace na USB zařízení, jiný zase způsobem: nejprve normální instalace WinXP na interní disk, pak modifikace a přesun na externí disk.

Stručnej návod teda nemám, ale můžeš zapátrat např. tímhle směrem: http://www.911cd.net/forums//index.php?showtopic=14 181

Pavel

Na ruzna zkouseni a testovani se pouzivaji virtualizacni nastroje typu Vmware a pod.
Na Centrinu to samozrejme pojede, ale narazis na ruzne problemy. Jak psal JaFi tak napr. ovladace. Dale nepujde nektery soft urceny pro desktop, protoze bude vyzadovat serverovou verzi (antiviry, ruzne utility, atd.)