Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyby v prohlížečích Mozilla Firefox a Internet Explorer

První "balík" chyb se týká Mozilly Firefox verzí menších než 1.5.0.7:

Jedna z těchto chyb umožňuje díky chybě ve zpracování JavaScriptu dojít až k vykonání libovolného kódu, další vykonání kódu při "unspecified memory corruption errors" , ostatní maximálně vložení HTML a JS kódu.

Jediná možná protiakce je upgrade na 1.5.0.7.

Druhá chyba je jen jedna a týká se MS Internet Exploreru 6.0

Chyba v ActiveX prvku umožňuje vykonání libovolného kódu nebo přinejmenším pád prohlížeče. Ačkoliv Secunia jako jediné řešení uvádí neumožnit spouštění ActiveX prvků mimo zónu Trusted (patch zatím neexistuje), potenciálních řešení je více a týkají se samotné komponenty daxctle.ocx - viz

www.microsoft.com/technet/security/advisory/925444. mspx

Omyl! Nebezpečný kód může číhat kdekoliv - v e-mailu, na kompromitovaných stránkách kam může cracker vložit libovolný kód - viz např. nedávno živě.cz...

Je naprosto neskutečné, jak si "power users" najdou vždy nějakou výmluvu, jen aby nemuseli dodržovat naprosto základní pravidla bezpečnosti. (Viz též diskuze na http://pc.poradna.net/question/view/60119-automatic ke-spustanie-checkdisku-ako-to-trvale-zrusit)