Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem První spuštění notebooku bez o.s.

Notebook - Intel Pentium B970 Sandy Bridge, 15.6" LED CineCrystal 1366x768 lesklý, 4GB RAM, NVIDIA GeForce GT630M 1GB, HDD 750GB 5400 otáček, DVD, WiFi, Bluetooth 4.0, Webkamera 1.3 Mpx, HDMI, Linux (V3-531G-B9704G75Makk)

Po prvním spuštění se objevila jen bílá obrazovka.Dále bych chtěl poradit,jaký Windows doporučujete.

Děkuji Jirka.

Na rozdíl od ostatních kolegů ti poradím něco jiného: Zabal notebook a odnes ho na reklamaci, je totiž vadný, což si kolegové neuvědomili. Ať je na HDD cokoliv, včetně ničeho (tedy prázdný, neformátovaný disk), tak se nemá objevit bílá obrazovka bez čehokoliv dalšího. Vždycky se objeví černá obrazovka s bílými písmeny, které mohou oznamovat ledacos, např. že není disk a podobně, ale vždycky se něco objeví. Pokud se objeví bílá obrazovka, je to špatně.
Jako operační systém bych také doporučoval Win7-x64, nicméně vzhledem k okolnostem (vadný notebook) je tato debata poněkud předčasná.

Ano mal, OS byva na nv uz predinstalovany, ty uz len dotukas jazykove nastavenia, heslo pre konto a podobne blbosticky. Pokial sa ti zjavuje biela obrazovka je to na reklamaciu.
A win by som tam nedaval, skus si nechat na tyzden ten linux a uvidis...mozno pri nom aj zostanes a usetris si par tisic za OS.

O paráda .... koupí se notebook bez OS, pro skušeného samoadmina, nemajíciho problém s termíny SLIC table v BIOS-u a její patch, hojne to rozšíreným počinem, v chudých zemích bývalého východního bloku ... a čeká se:

" že by se měl objevit nějaký průvodce instalací "...

padnu ze stolku, vtip týdne ..., :-D

Dotaz je neuveriteľne, ... blbej, dotaz co nepopisuje nic ...

- bíly display .. kdy, jak, a co ješte krom toho ?

- zapnu, bílej a pak nic, mrtvej bez reakce na cokoli ? ...
- zapnu, černej a pak bílej a dál nic ? ... co reakce na pokus o vstup do BIOS-u ? ...
- zapnu, černej, nejakej text, prípadne logo a pak bílej ? ... co reakce o pokus nabootovat Live system ???
- vyberu ven akumulátor, počkám 15 minut, zapnu jenom na napáječ ... co se deje ?

blbej dotaz, blbej popis .. popis v stylu ženský:
_____________________________
ráno jsem otevrela garáž, odemkla auto, máme černý, zasunula klíč do zapalováni, otočilo jím doprava a nejede to ...

Děkuji všem, za každou radu
Jitka
____________________________

Děkuji všem problém vyřešen.Ve čtvrtek jsem měl jen cca hod. na seznámení s notebookem a místo radosti zděšení.Včera 24 hod. v práci,proto jsem se dostal až sem na poradnu.Teď čtu něčí rady a něčí žvásty a napadla mně "blbost" zapnout noťas a přepnout na ext. monitor.Bingo notebook běží jen monitor ne.Dále nic neřešim a odesílam na reklamaci,až se vrátí poprosím josepha o radu s instalací Win 7.Ještě jednou dík všem co se snaží nám laikům poradit.A ohledně Jitky zkontroluj baterii,zařaď a přeji krásnou cestu.
Dík Jirka 1978.