Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trojsky kun v karantene - je PC napaden?

Dobry den. Mam dotaz,obcas me Eset zachyti Trojskeho kone a vlozi ho do karanteny. Pri hlubokem prozkoumani meho pc Esetem jsem zjistil ze pocitac neni nicim napaden a je cisty. Eset vzdy vlozi do karanteny a ja ho v zapeti vymazu. Delam to dobre? Je jistota ze PC neni napaden a ze antivirovy program funguje jak ma? A jestli je pc napaden jak to poznam? Dekuji za odpoved.

Změna předmětu, původně: Trojsky kun (host)

Tak ze google chrom mam odinstalovany,pri jakekoliv stranky z youtube me v pravo dole naskoci mala seda tabulka kde je psano "Odeslat Nazor" dale se na informacnim cervenem palelu esetu nod objevi adresa odkud vir pochazi s.ytimg.com pod adresou je hlaseni o trojskem koni a ze spojeni bylo preruseno a je v karantene. Dale kdyz sedou tabulku rozkliknu jsou tam jen nejake debilni udaje zavorky a lomitka. V pocitaci tento program nemohu vubec dohledat. Patri pod Google Feedback...kde to mam tedy vypnout a jak? Dekuji

když už i jednoduchý - ikonkovaný starter, přehlednější než msconfig.exe - je příliš složitý, pak nezbývá než si sjet log v hijackthis/rsit, a odeslat jej snad na hijackthis.cz k automatické analýze (jestli ještě fungují), protože tobě se ho nechce luštit.
nebo kup flašku (ne ve stánku u nádraží) a někoho si k tomu pozvi.

Není to složité. Mrkneš co se spouští po spuštění a když uvidíš něco jako foodback, zrušíš zaškrtnutí.
Jde to i bez toho programu, ale je to méně pohodlné. Tlačítko Start > spustit, napíšeš msconfig, zmáčkneš Enter

[http://pc.poradna.net/file/view/11840-msconfig-gif ]

a otevře se (starý obrázek pro někoho)

[http://pc.poradna.net/file/view/11841-msconfig-faj fka-gif]

tam zrušíš nechtěné (viz šipka), potvrdíš OK, uděláš restart počítače a dáš sem vědět.

Takze jsem postupoval podle pokynu,bohuzel jsem to tam nenasel,vypl jem i google ale porad je nekde chyba,opravdu to dela jen u youtube:-( Hned jak naskoci tak je problem. Chci se dale zeptat je to velke riziko pri tomhle virovem hlaseni i kdyz ho Eset nod 32 zachytil? A ja vir ihned vymazal....projizdel jsem si kontrolne pc a nic me to tam spatneho nenaslo,tak nevim. Jinak dekuji za radu.