Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Pokec" o Jave - znalosti, perličky, dôležité informácie

Rozhodol som sa, že sa idem učiť Javu. Nakoľko viem o nej len to, že je multiplatformová a mám nejaké základné znalosti C++, tak to také zlé nie je so mnou. Chcel by som poprosiť ostatných programátorov, aby sa k Jave vyjadrili. Či už nejaké programátorské perličky, znalosti, dôležité veci, na ktoré treba myslieť a podobne. Hádam každý rozumie, čo tým myslím.

tak to je slovo do bitky. :-) je mozne, ze ked napises zbastleny kod a pouzivas nejaky stary prekladac, ktory este nevie dobre optimalizovat kod, tak to moze mozno byt pomalsie. ale neverim tomu, ze niekto napise aplikaciu v jave, ktora bezi rychlejsie ako by som ja napisal v C(C++) a prelozil pod Visual C++. ;-)

Ano, to mas pravdu. Pak jsou prelozene veci ulozeny do cache a zabiraji dalsi desitky MB mista :-(
A az dojde urcene misto, jsou smazany a misto nich jsou ulozeny ty, ktere zrovna potrebujes, takze pak dojde opet na preklad.
A to nemluvim o adresari \WINDOWS\assembly, ktery ma na mem, pomerne cerstve obnovenem notebooku 320MB :-(