Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Pokec" o Jave - znalosti, perličky, dôležité informácie

Rozhodol som sa, že sa idem učiť Javu. Nakoľko viem o nej len to, že je multiplatformová a mám nejaké základné znalosti C++, tak to také zlé nie je so mnou. Chcel by som poprosiť ostatných programátorov, aby sa k Jave vyjadrili. Či už nejaké programátorské perličky, znalosti, dôležité veci, na ktoré treba myslieť a podobne. Hádam každý rozumie, čo tým myslím.

Napríklad by ma zaujímalo toto:
Keď začnem niečo písať vo vývojovom prostredí vo Windows a neskôr budem v Linuxe chcieť v tom istom vývojovom prostredí pokračovať, dá sa to? Myslím to, že si nastavím vo vývojovom prostredí rovnakú cestu k projektom v obidvoch systémoch.

Ahoj,
tohle se samozřejmě dá - vývojová prostředí- alespon ty nejduležitější jsou dělána v Javě, takže jsou multiplatformní. Takže pokud začneš dělat projekt ve windows, pak neni problém.
Také dost záleží na tom, co v tom vývojovém prostředí používáš - pokud si form napíšeš sám, a přidáš na něj komponenty tim, že to napíšeš, pak by neměl bejt problém dělat pod ruznejma prostředíma či OS.

Pozeral som nejaké knihy, ale túto som nevidel. Kúpil som aspoň túto:
Book.asp
Nakoľko obsahuje CD s Eclipse a balíky Sun Java Development (presne to mám aj nainštalované), tak sa bude venovať aj tomu a na začiatok by mi to mohlo stačiť. Ale popozerám sa aj po tej knihe. BTW, naše kníhkupectvo sa nejako zlepšuje čo sa týka počítačovej literatúry, lebo majú aj hrubikánske knihy o programovacích jazykoch v cenách 1300+ a tie som tam nedávno nevidel. Java tam síce nebola, ale už teraz si myslím, že môže v tejto oblasti konkurovať aj väčším kníhkupectvám povedzme aj v Nitre. V druhom kníhkupectve u nás (o niečo väčšie ako toto) dokonca nemajú takýto výber ani zďaleka.

tak to je slovo do bitky. :-) je mozne, ze ked napises zbastleny kod a pouzivas nejaky stary prekladac, ktory este nevie dobre optimalizovat kod, tak to moze mozno byt pomalsie. ale neverim tomu, ze niekto napise aplikaciu v jave, ktora bezi rychlejsie ako by som ja napisal v C(C++) a prelozil pod Visual C++. ;-)

Ty věci, které jsou specifické pro nějakej os, jako jsou třeba registry windows - i když předpokládám, že to také pujde jednoduše, přes nějakou službu/baták/aplikaci windows, která se zadaným parametrem spusti. Do nové javy (1.6) ted přidali podporu TrayIkonky, která se předtim musela dělat docela složitě přes nějaké knihovny.

Jak řiká MaSo, spousta lidi tvrdí, že je pomalejší. A imho je. Ale záleží hodně na tom jak je to naprogramované, java má obrovské množství knihoven a funkcí, které je dobré používat přímo od javy, protože jsou optimalizovány pro virtual machine, typicky třeba sorty a hashMap a jiné datové struktury.
Pomalá se halvně řiká z dřívějších dob, kdy se opravdu nepovedla v 1.5 doladili swing (grafiku) a ted v 1.6 doladili hledání ve stringu apod. A někde je to i 2x rychlejší ..;-)

Ano, to mas pravdu. Pak jsou prelozene veci ulozeny do cache a zabiraji dalsi desitky MB mista :-(
A az dojde urcene misto, jsou smazany a misto nich jsou ulozeny ty, ktere zrovna potrebujes, takze pak dojde opet na preklad.
A to nemluvim o adresari \WINDOWS\assembly, ktery ma na mem, pomerne cerstve obnovenem notebooku 320MB :-(