Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Někdo přes PHP

Na mé stránce potřebuju pár úprav, které bohužel vyžadují znalost PHP které neumím.
Nejde o žádné složité scripty, a proto jestli by někdo měl volnou chvilku, at se mi
prosím ozve na ICQ: 206-308-610

Tajné to samozřejmě není, akorat mi bylo trapný řešit předvšema jednoduchej problém.
Jde o formulář na pridat.php tak když dám odeslat tak aby mě to
outomatycky odkazalo na stránku kde bude napsáno prostě Váš požadavek byl odeslán ke
spracování blabalba.

Script vypadá takto:

<?php

if( ($_POST['url'] !="")
 && ($_POST['nazev'] !="")
 && ($_POST['kategorie'] !="")
 && ($_POST['popis'] !="")
 && ($_POST['mail'] !="") )
{
mail("ghost.1@centrum.cz", "Odkaz do references","".$_POST['url'] ." Název stránky: ". $_POST['nazev'] ." Kategorie: ". $_POST['kategorie'] ." Popis: ". $_POST['popis']."","From: $_POST[mail]");

	echo"Váš požadavek byl úspěšne odeslán";
}

?>

PS: Stránky si dělám sám!

Nějak takto:

if(@mail("ghost.1@centrum.cz", "Odkaz do references","".$_POST['url'] ." Název stránky: ". $_POST['nazev'] ." Kategorie: ". $_POST['kategorie'] ." Popis: ". $_POST['popis']."","From: $_POST[mail]"))
  header("location: odeslano.html");
else
  echo "Mail se nepodařilo odeslat.";

Otestuje se, jestli se mail podařilo odeslat, pokud ano, přejde se na stránku odeslano.html, pokud ne, zobrazí se chybová hláška. Případně je možno obdobným způsobem místo hlášky přesměrovat třeba na stránku chyba.html.

PS: Stránky si dělám sám!

Zajímavé, psal jsi, že PHP neumíš. :-p

//edit: teď koukám, ty uvozovky ve funkci mail máš nějaké divoké.

Můžu si trochu zavrtat ]:) ? :-D
1 ) Pro začátečníky (což jsem i já) je nevhodné používat potlačení hlášení chyby: @.

Naprosto nevhodné při ladění.

2 ) header("location: odeslano.html");

Parametr za location (url) podle normy by mel byt v absolutnim formatu (je to v relativnim).

Viz. tady: http-metody-get-a-post.php

Ber to jen jako "kamarádské" šťouchnutí. Že si hraju na nějakého vševědoucího a všude bylého kantora :-D

// Edit. Ty uvozovky tam ma chybu:

"Odkaz do references","" // V tomto řetezci jsou zdvojené. Jedny umazat a ty dal takto také