Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Flashdisk k TV

Ahoj, můžete doporučit flashku k nahrávání pořadů z TV. Co se týče velikosti netuším co je "optimální". Vybírám mezi 16 a 32 GB, ale vůbec netuším jakou by měla mít min rychlost zápisu, aby nahrávání "probíhalo" hladce. Rád si přečtu praktické zkušenosti.
Díky

vsetci vyrobcovia pisu ze HDD, aby nemuseli odpovedat na dotazy dementov co si kupia USB stick "vyhodnu nabidku" s rychlostou 1MB/s a budu potom reklamovat TV :) Samozrejme slusny USB stick sa da vzdy pouzit, TV nema jak to rozpoznat ci to je HDD alebo ne (jedine tak ze USB sticky su velmi pomale pri zapisovany malickych kuskov dat napr. zapis 4kB blokov, tam rychlost vacsiny USB stickov klesa na 1MB/s apod a to uz potom TV ma maly problem).

Zavisi od TV, formaty (mam na mysli filesystemy) aj poziadavky TV su rozne. Idealne ak je uvadzana rychlost zapisu aspon 20MB/s. Absolutne minimum by som povedal realne 10MB/s (realne znamena nie rozpravky vyrobcu). T.j. nekupuj nejake lacne smejdy. Ja osobne som mal predtym nejaky sandisk u ktoreho bolo uvedene ze to je nejaka rychla rada, a teraz mam verbatim 8GB "V3 drive" uvadza sa u neho citanie 40MB/s a zapis realne 12MB/s, a akurat to stiha aj timeshift t.j. zaroven nahravat aj prehravat (ale musel som na samsung telke 2x spustat detekciu rychlosti kym to akceptoval takze ten je uz hodne na hrane).
P.S. Sony TV nepoznam neviem co vyzaduju, ale radsej kupuj nejake rychlejsie rady u ktorych sa uvadza aspon 20MB/s zapis.

Ja myslim ze by mohli ist, preistotu si este mozes pohladat googlom ze jak sa im vodi pri 4kB blokoch (daj si do google nazov sticku a "4kB"), niektore tam maju uplne drasticvky pokles, niektore menej drasticky (pokles maju vsetky).

Na 8GB sa vojde tusim nejake 4hodiny SD zaznamu, HD neviem mozno hodina dve, ja to pouzivam len na timeshift a ten ma moja dementna telka stejne obmedzeny na pol hodinu.

U pc jistě, ale u TV a jejich firmware není nic jisté (aspoň si to myslím). Tak sem pro sichr objednal jen 2.0. TV je už doma, ale ještě dříme v krabici, jediný co sem vydoloval byl manuál abych se dozvěděl podrobnější info o parametrech usb a "kompatibilitě" flashdisků. Bohužel manuál o této "problematice" taktně mlčí.

ale taky jsem si koupil Patriot rage

a spokojenost?

Prošel sem nějaká fóra, kde se uživatelé rozčilovali, že se fleška po nějaké době rozpadla (vypadla z gumového těla či co). Možná byli i nějaké negativní ohlasy zde na poradně, ale vzhledem k tomu, že bude 99% času píchlá v tv sem "riziko" podstoupil. :-)

Tak sme dneska vybalili TV z krabice. Pln dojmů vybalím nový patriot z blistru strčím do usb a ...
Televize mě vyfakuje! Není možné nahrávat na médium menší než 32GB. Aktualizace firmware nepomohla. ]:(
Informace o min velikosti ověřena na prodejně.

PS: Poprosil bych mody o změnu nadpisu na "Flashdisk k TV SONY" pro případné hledající.