Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako som sa hrajkal s outlookom (pribeh)

toto nie je otazka skor varovanie pred pouzivanim tohoto uzasneho molocha.
zacalo sa to staznostou klienta ze mu nechodia prilohy posielane z prace. na pracu s mailami pouzival maleho outlooka (verzia nie je asi podstatna). ked som si overoval funkcnost schranky tak som videl ze prilohy chodia v pohode. az na tie posielane z prace klienta. neprisla ziadna. tak som musel riadne zagooglit a po experimentovani som zistil ze do inej schranky mi sice priloha prisla ale v zmrsenom formate (nespominam si v akom). to uz google pomahal viacej a zistil som ze velky O pouziva pri posielani priloh svoj vlastny format s ktorym maju problemy nielen mailovy klienti ale aj mailove servre. a dokonca jeho maly brat ich ani nezobrazi! namiesto komplikovaneho riesenia som klientom nastavil konto v outlooku a ked priloha prisla cely stastny a spokojny siel domov. o tyzden nato volal klient ze mu nejdu posielat maily. nechapal som lebo testovanie v outlooku ziadnu chybu nehlasilo. prisiel som tam a videl som ze naozaj O hadzal nejaku chybu (nepominam si aku to je jedno). po 5min googlenia vysvitlo ze O pouziva na tvorbu mailov word a ze to potom nevie odoslat! takze stacilo zaskrtnut jedno policko a posielanie mailov zrazu slo.
nech mi niekto povie jeden jediny dovod preco pouzivat tento chujprogram na prijem a posielanie mailov.
p.s. teraz som si spomenul na prihodu zpred 3 rokov ked O ako jediny mal problem s autentifikaciou na mojom postovom servri a s jeho certifikatom (vsetci ostatni klienti vratane maleho O to zvladli bez problemov).

Mame O v praci, co je bohovske ma to kalendar kde sa da zapnut aj zobrazovanie cisel tyzdnov :-D:-D
Ono dobre je ze napr. specialny mail (z planovaca uloh) od sefa ze v den X.Y. od-do bude nejaka porada apod. tak to mam hned (automaticky) aj v planovaci a krici mi to 15minut pred poradou apod. aby som nezabudol...

Inac je to fakt chujprogram, niekedy ma ide vystret pri pisani mailu z toho co ta dementna aplikacia robi automaticky s formatom pisma apod.

Mně na něm nejvíc vadí, že všechno ukládá do jednoho *.pst souboru, který pak nabývá gigantických a gigabytových hodnot a není možno např. si vytvořit šikovné *.dbx soubory jako u OE, se kterými je pak možno dělat pomocí dalších utilit různé užitečné věci.

Malo by byt mozne exportovat to (menu subor - imprt/export, export do suboru).
P.S: pozor na velkost .pst suboru nech neprekroci 2GB (neviem pre ake verzie O to plati), ptz. potom su vsetky maily fuc.
Trochu moze pomoct delit si maily na viac skupin, a pre kazdu si nastavit osobitny .pst, a nepotrebne maily hlavne s megaprilohami mazat.

Používám Outlook od verze 97 (Internet Mail od 98) a můžu te ujistit, že mnou nastavený Outlook nedělá nic z toho.

velky O pouziva pri posielani priloh svoj vlastny format s ktorym maju problemy nielen mailovy klienti ale aj mailove servre.

Při posílání příloh? Co tím přesně myslíš a kdyžtak dej link na podepření svého tvrzení.

O pouziva na tvorbu mailov word a ze to potom nevie odoslat!

Ano, pokud uživatel odklikne nabídku, že má zpracovávat poštu Word Mail, tak ano. Jinak ne. (A Outlook 2003 a vyšší se s tím myslím už nevnucují).

nech mi niekto povie jeden jediny dovod preco pouzivat tento chujprogram na prijem a posielanie mailov.

Protože pošta /která je nejslabší částí Outlooku ale použitelná/ je integrovaná s kalendářem, úkoly, poznámkami, synchronizací s PDA /mobilním telefonem, Exchange serverem, Exchange složkami, NNTP Exchange složkami, prostě vším co potřebuji....

kedy uz ludia pochopia, ze MS outlook nie mailovy klient, ale personal manager!!! btw., ked si ho nachu^a nastavis, tak sa necuduj. :-D vlastny format sa pouziva len v spojeni MS outook <-> MS exchange <-> MS outlook, napr. na planovanie schodzok. ja som s nim nikdy problemy nemal. a keby si bol programator, tak by si len ocenil moznosti MS outlooku. od outlook object modelu az po MAPI si ho mozes zmenit k obrazu svojmu.

ja viem ze nie je ale preco sa potom ako mailovy klient pouziva. ja som outlook nijako nenastavoval takze posielanie priloh zmrsili potom iteckari v tescu.
mna zaraza fakt ze v default instalacii hlasi outlook chybu pri posielani mailov, ze ma problem s korektnym certifikatom a pod...proste prilis vela problemov hned na uvod