Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako som sa hrajkal s outlookom (pribeh)

toto nie je otazka skor varovanie pred pouzivanim tohoto uzasneho molocha.
zacalo sa to staznostou klienta ze mu nechodia prilohy posielane z prace. na pracu s mailami pouzival maleho outlooka (verzia nie je asi podstatna). ked som si overoval funkcnost schranky tak som videl ze prilohy chodia v pohode. az na tie posielane z prace klienta. neprisla ziadna. tak som musel riadne zagooglit a po experimentovani som zistil ze do inej schranky mi sice priloha prisla ale v zmrsenom formate (nespominam si v akom). to uz google pomahal viacej a zistil som ze velky O pouziva pri posielani priloh svoj vlastny format s ktorym maju problemy nielen mailovy klienti ale aj mailove servre. a dokonca jeho maly brat ich ani nezobrazi! namiesto komplikovaneho riesenia som klientom nastavil konto v outlooku a ked priloha prisla cely stastny a spokojny siel domov. o tyzden nato volal klient ze mu nejdu posielat maily. nechapal som lebo testovanie v outlooku ziadnu chybu nehlasilo. prisiel som tam a videl som ze naozaj O hadzal nejaku chybu (nepominam si aku to je jedno). po 5min googlenia vysvitlo ze O pouziva na tvorbu mailov word a ze to potom nevie odoslat! takze stacilo zaskrtnut jedno policko a posielanie mailov zrazu slo.
nech mi niekto povie jeden jediny dovod preco pouzivat tento chujprogram na prijem a posielanie mailov.
p.s. teraz som si spomenul na prihodu zpred 3 rokov ked O ako jediny mal problem s autentifikaciou na mojom postovom servri a s jeho certifikatom (vsetci ostatni klienti vratane maleho O to zvladli bez problemov).

Mně na něm nejvíc vadí, že všechno ukládá do jednoho *.pst souboru, který pak nabývá gigantických a gigabytových hodnot a není možno např. si vytvořit šikovné *.dbx soubory jako u OE, se kterými je pak možno dělat pomocí dalších utilit různé užitečné věci.

Malo by byt mozne exportovat to (menu subor - imprt/export, export do suboru).
P.S: pozor na velkost .pst suboru nech neprekroci 2GB (neviem pre ake verzie O to plati), ptz. potom su vsetky maily fuc.
Trochu moze pomoct delit si maily na viac skupin, a pre kazdu si nastavit osobitny .pst, a nepotrebne maily hlavne s megaprilohami mazat.