Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační Paměti Ram - Ztrácí 8Mb + 200MHz frekvenci

Dobrý den, jak jsem již nastínil v názvu, mám problém s Ramkama. Jedná se o starší PC s deskou Fujitsu Siemens D1520 s podporou ram DDR1 na frekvenci 333MHz, osazeno je 512Mb - 2x256Mb (jedna ramka na frekvenci 333MHz a druhá 400MHz) ale místo 512MB se zobrazuje v systému pouze 504Mb, to bych ještě oželel, ale další problém je že když otevřu program CPU-Z tak ukazuje frekvence pouze 133MHz. Zkoušel jsem vyndat nejprve 1. ramku jestli není špatná, stále stejný problém tak jsem vyndal 2. ranku a vrátil tam tu 1. a stále stejné. A aby obě ramky záhadně ztrácely 8MB i 200MHz mi příjde moc velká náhoda než aby to bylo samotnou pamětí. Nevíte prosím jak by se dal problém blíže diagnostikovat / vyřešit ???

doska podporuje výlučne 266/333Mhz non-ECC,unbuffered pamäťové moduly s napájaním 2,5V,skontroluj si,aké pamäte tam vôbec máš,pokial nejaké a-data plus alebo corsair hyperX a podobné,tie v DDR1 prevedení vyžadovali 2,65V,čo doska nepodporuje a pamäte nebudú pracovať korektne