Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Volba (přepínání) dvou HDD

Dobrý den. V PC mám 3 HDD, jeden s WinXP, druhý s Win7 a třetí jako záložní. Chci-li přejít na jiný OS, musím vypnout PC, a přehodit kabel. Potřeboval bych aby to fungovalo tak, že bych si po startu mohl vybrat který z OS (HDD) chci použít. A ještě lépe kdyby to šlo i bez restartu, někam kliknout a přepnout na druhý HDD. Tuším že by to mělo jít nastavit v biosu, ale nevím jak. Děkuji za podrobnější radu. Karel.

Volbu operačního systému pri startu počítače reší Bootmanager. Užíva se to desítky let. Funguje to, po krátkem nastudováni a pochopení detailú pravidel podle kterých se to rídi, vcelku spolehlive.