Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde mi rozchodit bluetooth

Dcera si koupila k telefonu Nokia 6230i bluetooth adaptér, ale nejde mi to rozchodit. Podle tohoto návodíčku (2) by se měl po nainstalování objevit onen bluetoth (WIDCOMM), ale ještě jsem ho u ní neviděl, má tam pouze

[conectmanagerpq3.jpg]

má i jiný prográmek, než je v tom návodu, ale to by mělo být fuk.

[bluesoleiloz0.jpg]

Na obrázku není ten její telefon zobrazen v onom kruhu zařízení, snímal jsem to ještě před tím, jinak tam je.
Napadá mne, jestli by to nemohlo být nějakými ovladači, či tím, že mám "pramašinu", pravděpodobně s USB1 (OS Windows XP pro).

Také teď chodí někam na brigádu, telefon mi půjčí na deset minut, než jde spát... Dá se to nějak testovat bez zařízení, aby pouze přišla, byl tam onen virtuální com či co a spojili jsme to?

Problém je v PCSuite (dle mých zkušeností čím novější, tím blbější na ovládání - ale to není předmětem tvého dotazu). Stáhni si nejčestvější verzi z pcsuite . Normálně to nainstaluj a musí to chodit - teda dle možností toho softu. V jedné verzi měli chybu, že se to velice neochotně spojovalo a naopak velice rádo ztratilo spojení. K tomu BT adaptéru nebyly nějaké ovladače?

trochu nerozumiem otazke...kupila si bt adapter k nokii...ved tato nokia uz bt ma nie? takze si kupila proste bt adapter do pc nie? takze k tomu bt bol pridany urcite nejaky ovladaci program. predpokladam ze instalacia je ok a bt svieti v zozname zariadeni. takze spustis nieco ako search device in range a mal by si uvidiet vsetky dostupne zariadenia. samozrejme nezabudni nastavit protistranu na nokii...standardne byvaju totizto telefony casto v mode hidden.

kupila si bt adapter k nokii

koupila si adaptér BT do USB v PC k té své Nokii, která má BT, aby si nemusela kupovat kabel.

k tomu bt bol pridany urcite nejaky ovladaci program.

viz onen modrý obrázek nahoře. Jasně, že k tomu bylo CD s programem. Nožná ale má zrovna tu PC Suite (druhý obrázek) nějakou blbou a nechce se to najít, jak píše Rce, zkusím novější.

Pleteš si sw pro komunikaci s mobilem se sw nutným pro prozovoz onoho BT adaptéru. Pokud je BT adaptér řádně nainstalován, měl bys mít vpravo dole na taskbaru tuto ikonu: [ms_bt.gif]. Pokud na telefonu zapneš BT a nastavíš "discover mode" (aby telefon mohla najít ostatní zařízení), přes onu modrou ikonu ho budeš schopen vyhledat. To je důležitý předpoklad k tomu, aby ho našel i PC Suite.

dodatek: malé howto k té ikonce
WinXPNetworking_Bluetooth.htm

Jo už se spolu našli a v té nové PC Suite je i spojení přes BT, najde to Nokii, vše je dobře, spárování stejná čísla, na telefonu povoleno, ale po půl minutě přemýšlení to vyplivne cedulku s nápisem "Telefon nelze autentifikovat". :-(

edit://nemohl by to kazit firewall?

To je origoš z toho mini CD k adaptétu. Mám takové podezření, jestli to nakonec nechce něco z SP1. To by snad stačily pouze nějaké ovladače ne? Jdu mrknout na stránky toho BlueSoleil, jestli tam něco nenajdu.
Ještě jsem to fungovat neviděl. Zkoušel jsem to nainstalovat i na notebooku, kde je jistě USB2, ale tam se zase vůbec nenačetl ten miniCDpaskvil.

BlueSoleil mi zustal v pecku, kdyz si ke me kamos donesl vyzkouset svuj /nefunkcni, ale to jsem nevedel/ BT. Tento soft (ktery se nainstaluje vc. driveru) zere asi vsechny mozne dongly :-D - povesil jsem na to sve dva (MSI a A-Data), notes kamosky a pecko souseda, ktery si dodnes mysli, ze "for all" je pro BT idealni. Nemas jiny adapter na vyzkouseni?

BTW: hovorim o W2K...

Ahoj, kde jsi sehnal češtinu do toho programu co o něm mluvíš a jaká je to vlastně verze? Dá se někde stáhnout. Já dostal BT k narozeninám, z telefonu už jsem si foto přeposlal na PC, ale protože neumím anglicky, tak nevím, jak na to obráceně. Mám sony Ericson K700i. Děkuji.

O Jezu! Nokia PCSuite! A BT k tomu! :-?
Plne ti davam za pravdu, sokoliku, ze NPCS je hruza hruzouci - ja s tim bojoval asi mesic (prestala mi zobrazovat seznam kontaktu na MT pro pohodove psani SMS z tepla kresla a za klapotu klavesnice), tuto bitvu jsem nevyhral. Navic ta mrcha nejak sama od sebe po nejake dobe "zapomina" parovani (autentizaci BT zarizeni).
Nemas nejakeho tucha, zda existuje plugin pro Nokii/BT do TC? Ja uz jsem to degradoval na pouhy prenos souboru, ale pruzkumnik mi k osrdi neprirostl (pouze vyvolal ischemickou poruchu). Boji zdar!

BT vubec neinstaluj, pokud mas WIN XP, najde si ho sam(hned jak ho strcis do USB). mam taky 6230i a pcsuite normalne funguje, jsou ale lepsi programy. jinak tady najdes dost veci index.php
jak budes mit dole vpravo ikonku BT, tak dej pridat novy zarizeni a sparuj si to, radsi pouzij klic, bez nej to nekdy blbne, alespon teda mne. pak si nainstaluj jen tu nokia pc suite a melo by ti to jet.

Tak už jsem to rozchodil, pravděpodobně takto:
Když si to onen softik našel Nokii, nesměl jsem v něm dát spárovat, ale pustit Nokia PC Suite a spárovat až tam na 123.
Bez onoho softíku z Mini CD k adaptéru mi adaptér neadaptéřil a psalo to neznámé zařízení, přičemž ovladače to nenašlo.
No hlavně, že jí to chodí, jdu na film. Dík za rady a psychopodporu. :-)