Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Modem a zásuvka

Mám natažený kabel z chodby do pokoje, ovšem přemýšlím zda si dát v pokoji zásuvku nebo rovnou přivést do switche.
Kabel má na jednom konci normálně konektor RJ45 a bude zapojen do škatule od UPC a na druhé straně bych asi dal tedy zásuvku. Ale jak ji mám zapojit? mohu normálně jako A"čkovou" síť?

Na staticku kabelaz sa pouziva kabel s drotom (zila). Na miesta, kde sa casto meni zariadenie sa pouziva zasuvka. A prepojovaci kabel zasuvka => zariadenie je (ohybne)lanko. V podniku, kde sa denne pripaja/odpaja.

Ked to chces v domacnosti, kde mozno raz za rok, dva vymenis switch, tak zasuvka je zbytocny prechodovy odpor (a samozrejme naklady).

můžeš zapojit switch, nebo vyšší dívčí: fouknout tam lan část routeru - tím získáš navíc pokrytí wifi.
v případě routeru pohlídat jinou ip než má stávající, vypnout mu dhcp, zalepit wan vstup (nebude využit, jen lan).
co je áčková síť hodlat netuším.