Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém se spuštěním windows

Ahoj. Dostal se mi do ruky od kamaráda opravdu "povedený" noťas. Je to acer a nelze u něj spustit windows. Asi na sekundu vyhodí modré okno s chybovou hláškou:

chyba c0000218 (je to problém s registry)
nelze najít, nebo zapisovat, nebo je poškozen soubor:
sysroot\system32\config\software

ke všemu má v hajzlu baterii, protože kdykoliv spouštím zotavovací konzoli, nebo bios, tak se sám vypne, i když je zapojen přes kabel do sítě.
Našel jsem sice řešení problému zde: viewtopic.php, ale po zadání toho prvního příkazu mi to napíše, že ten soubor nelze zkopírovat. Nevíte co s tím?

Bez baterky a potrebujes tohle:
cs
V tom popisu na tom pc-help je neco jineho. Ty nepotrebujes SAM, ale soubor Software.

Tenhle:
copy c:\windows\repair\software c:\windows\system32\config\software
Akorat si predtim udelas zalohu toho poskozeneho (jestli to jde).
Ale kazdopadne bych to prvne nabutoval z CD a udelal chkdsk na ten HDD.
Je mozne, ze pak to normalne najede.

Protoze v tom adresari Repair bude nejaka kopie z doby instalace toho PC. Takze nebude pak vedet o fure nainstalovanem SW.

pardon já jsem to špatně popsal. Já vím, že potřebuju ten \software a ten odkaz cos poslal jsem používal, když jsem to kopíroval. Jen jsem nepsal všech 5, ale jen ten řádek s tím software a vyhodilo mi to chybu, že ten soubor nelze zkopírovat. jestli práva, či co. Nevím.
Ted jsem nabootoval přes live linux cd a udělal to samé v ubuntu, a tam to šlo. Tak nastavim bootování na hdd a uvidíme..

Ještě otázečka. Já myslel, že ten kabel napájí baterii, takže když ji vyjmu, není co napájet, a že bez baterie to nenaběhne?? Kdykoliv přece připojíte kabel k síti, tak u ikonky s baterkou se zobrazí takový ten blesk- dobíjení baterie

v adresáři repair jsou staré soubory ze dne instalace windows - to je víc škody než užitku.
ty potřebuješ něco takového:

C:\System Volume Information\_restore{68606B05-1F2C-44B2-83F4-8861B01E8DCD}\RP1207\snapshot\_REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE

pokud není, tak není.

zajímá mě, jestli se dají vytáhnout ty obrázky a data v dokumentech, co zmizely.

mizet by neměly vůbec, to nedává smysl. ostatně je normální, že data jsou na zvláštním datovém disku.
win7 nějakou možnost záloh verzí dokumentů nabízí, má to dělat pomocí vss, snad to strká do stejného místa.
ale netuším, jestli default mají něco takového zapnuté.

Nevíš náhodou proč tam vznikla ta duplicitní složka s uživatelským jménem + "mycomp"??
A ta data zůstala v té původní složce? Všechny dokumenty a věci z plochy zůstali v té původní. Proto jsem je ze začátku neviděl. Plocha byla prázdná dokumenty také- to proto, že to v té aktuální duplicitní složce s "mycomp" nebylo, tak jsem to tam překopíroval...

Tak abych to uvedl na pravou míru. Tak soubory skutečně nezmizeli. Jen se v document and settings vytvořil další uživatel se stejným názvem + se k němu připsalo "Mycomp". No a vedle toho je ten starý uživatel jen s názvem- a v něm to všechno je ty soubory. Tak jsem si je akorád překopíroval do té aktuální složky username-Mycomp a tu starou smazal, protože se s ní systém evidentně nebaví a bere jí jen jako další obyč složku

tak jsem tou opravou config/software zdaleka nezkončil. Programy nefungují ani jeden. Přičemž v přidat/odebrat programy není žádný nainstalovaný.
ovladače se ve správci zařízení tváří, že tam jsou, ale třeba v nast. zvuku to hlásí že zvukové zařízení neexistuje. a sítová připojení to žádná nevidí. ani drát ani bezdrát.
Bude chyba v těch ovladačích?

nic jiného mi nezbývalo. V tom system volume information jsem měl záznam jen z dneška, takže to by mi nepomohlo.
Tak si říkám zda by nebylo rychlejší udělat čistou instalaci xp. Je to teď tak rozesraný, když musim bejt sprostej. Chyba ve windows installer, nemožnost vícenásobného výběru pomocí ctrl. nezobrazování nabídky při kopírování pravým myšítkem. Nezobrazuje se automatické přehrávání médií. Chybí tu asi 10 tlačítek, občas to kvůli baterce spadne, a někdy se splaší klávesnice, takže se tam píší sami písmena- nejlépe jedno 200x a nebo se sama vyvolá nabídka help. No vážení nerozsekali byste to?
Některé programy nereagují...ach bože. do čeho jsem to zase vlezl

Zajímavé. Když nechá noťas běžet na baterku, do 5 minut se sám vypne. Když to nechám testovat na ramky (1. i 2. ram paměť byla testována samostatně) vypne se to u každé z nich. Když mám podezření na síťový adaptér a dám tam ten můj od malého noťasu- vypne se. Tak už vážně nevím, kdy je chyba. Podotýkám, že to není jen záležitost windows. Vypíná se to totiž i během práce v bios, či během procházení bootovacího média. Co myslíte?