Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Formátování ve Windows XP

Mám disk rozdělený na oddíly, chci mít 2 x W XP.Rád bych udělal čistou reinstalaci, chci formátovat jeden oddíl z druhého, a pak pustit instalaci.Nedaří se mi ale spustit formátování, pokud jdu přes ikonu "tento počítač" tak mi to píše, že nelze příkaz provést.Pokud pustím z příkazové řádky format c:, formát proběhne, ale pořád tam vidím položku "documents and settings".Byl tam dřív soubor chráněný heslem, ale teď se ho potřebuji zbavit.Smazat samozřejmě taky nejde.Chci mít jistotu, že tam nemám žádné vetřelce, proto formát. Co dělám špatně ?

[mod]Drobná úprava nadpisu. (anarchist)[/mod]

Jestli to dobře chápu, chcete smazat první oddíl z Windows, která jsou nabootovaná z oddílu jiného. Co děláte špatně? Na prvním oddílu jsou soubory nezbytné pro korektní chod druhých Windows, proto to není možné. Pokud chcete C přeinstalovat a chcete oddíl formátovat, možné to je, ale budete potom muset použít recovery console a opravit zaváděcí část. Trváte-li na tom, jedna z možností je formátovat oddíl přímo z instalace Windows, či tamtéž oddíl odstranit a následně znovu vytvořit a instalovat na něj.

"Na prvním oddílu jsou soubory nezbytné pro zavedení druhých Windows - proto to není možné"
To není takový problém. Ty soubory jdou z druhého systému normálně odstranit.
Problém spíše dělá složka System Volume Information nad kterou je třeba přiřadit si plný přístup

Díky za rychlou reakci.Mám strukturu HDD C-XP, D-XP,E-DATA).Chci se zbavit postupně VŠEHO na C a D, ale data na E chci zachovat (90%mám zálohováno, ale nechtěl bych to obnovovat).
1.Kdybych oddíl c při instalaci smazal a následně vytvořil, neohrozil bych tím další data ?
2.Pokud spustím z instalačky formát c:,zbavím se tak opravdu všeho na tomto oddílu ? Ptám se proto, že přes veškeré moje snažení (včetně experimentů z DOSem a pokusy tam natáhnout W98) se tak zatím nestalo.A já chci mít opravdu čistý disk.

Pokud se najednou nezformátuje disk celý, není nikdy zaručeno, že tam někde nějaká breberka nezůstane. Klidně smažte oddíly C a D přímo v instalačním programu Windows (tím zaručeně na oddílu nezbude nic). Následně je vytvořte tamtéž znovu. To bude pro vás asi ten nejlepší postup. Disk E to samozřejmě neohrozí.

Pokud to děláte z Windows, práva si snad nastavíte dle liba, ne? Pokud teda máte k souboru vlastnická práva. Ovšem i ta si jako administrátor můžete převzít. Každopádně radím to ignorovat a oddíl odstranit a znovu vytvořit přímo v procesu instalace, jak již jsem několikrát naznačoval.

Díky za ochotu, ale teď v tom mám úplný guláš.Ze dvou variant mi každý z vás radí jinou.Jsem rád, že mi chcete pomoci, ale potřebuju JEDNU SPRÁVNOU variantu.Tak co mám udělat ? (pak už se nebudu mít možnost ptát odkud...)