Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nefunkční USB prodlužovací kabel

V Tescu jsem si koupil prodlužovací USB kabel A/A 3m. Tento kabel jsem chtěl hlavně na prodloužení USB kabelu k mobilu abych ho mohl mít zapnutý na nabíječku a pracovat s ním i trochu dál od zásuvky. Když ho takto mám zapojený tak nejde nabíjení mobilu. Když tímto kabelem propojim mobil s počítačem tak také nejde nabíjení mobilu a ani se nedostanu z počítače na SD kartu. Ktyž přes tento kabel připojím k počítači myš tak ta funguje normálně bez problémů. Zajímalo by mne proč tento kabel nefunguje při připojení k mobilu. Nemůže být tento kabel nějak vadný?

jirka44, ms:
Mne ale nezajímá připojování disku přes ten USB kabel. Chtěl bych ho používat hlavně ve spojení s mobilem.

lesov:
Ten můj USB kabel určitě 1cm průměru nemá a jestli je správný to nedokážu posoudit.
Nechápu proč nebo na co se vyrábějí delší USB kabely když je známo, že nejsou funkční. To snad jejích výrobcí vyrábí vědomě nefunkční zmetky?

Mne ale nezajímá připojování disku přes ten USB kabel. Chtěl bych ho používat hlavně ve spojení s mobilem.

Jistě, a co zkusit se zamyslet?
- podíval jsem se na nabíječku k mobilu - 890mA.
- obrátil jsem myšičku na zádíčka - 100mA
Hledejte nějaký rozdíl...
Pokud jste k tomu ve škole ještě nedošli, pak to s tím průřezem (S).