Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ADSL od Českých radiokomunikací - jaké zkušenosti máte?

Prosím o názory a zkušenosti ohledně ADSL od Českých radiokomunikací. V současné době existuje v daném místě přípojka ADSL na ISDN lince od telecomu - tedy od OUTÚ ;-) Uživatelé nepotřebují telefonovat, ale ADSL internet chtějí a potřebují. Uvažovaný přechod od O2 k ČRa je tedy motivován snahou zbavit se protivného paušálu za tu ISDN linku (595 Kč + DPH). Rychlost internetu by měla zůstat stejná.

Ptám se tedy:
Čeká uživatele u ČRa nějaký problém či nepříjemné překvapení oproti O2? Nebo ti lidé skutečně ušetří a budou spokojení? Děkuji předem za odpovědi :-)

Srovnání cen:
O2 - cena za ISDN 595 + internet expres 3072/256 za 799, tj. 1394 Kč + DPH
ČRa - služba Premium ADSL 3072/512 kbit/s Voice ... 999 Kč + DPH
viz třeba tady www.radiokomunikace.cz/cs/domacnosti/internet-a-tel efonovani/premium-adsl/cenik.ep/
Úspora měsíčně: 395 Kč + DPH

ADSL od Bluetonu mám už rok a jsem maximálně spokojen (Premium 2048/512). Výpadky hlásí mailem tak týden dopředu, ale za ten rok jich bylo asi 5 v délce max 2 hodin a ještě k tomu v noci. S Telekomem jsem nechtěl mít nic společnýho, včetně jejich FUPu

sám jsem byl v podobné situaci před rokem, proto umím ocenit SUBJEKTIVNÍ názor na předmět otázky, místo různých keců viz výše...
Takže: od CTelecomu jsem odešel na základě doporučení taky i pro cenové zvýhodnění. Objednal jsem i telefonní linku od CR (je bez paušálu) a jsem celkem spokojen. Původních 1024/256 zvýšili nedávno na dvojnásobek, cena je ještě o 100K nižší. Kvalitou jsou asi to nejlepší co jsem měl (i bezdrát, ten Telecom, bývalý Tele2, atd.) Někdy na začátku to sice dost padalo, nyní je to o moc lepší. Za ty peníze mohu pouze doporučit-žádná reklama.
Petr

Taky muzu Bluetone (nebo jak se to ted jmenuje) Premium docela doporucit. Mam ho od konce minuleho roku a jede mi nonstop. 5mbps to sice neni - rychlost nekdy padne az na 3mbps... ale jede spolehlive. Jak uz bylo receno vypadky jsou velmi zridka, jsou velmi kratke, vzdy jen v noci - a dlouho predem ohlasene mailem. A zadny FUP, to je dobry pocit.

To si lehce spočítáš při porovnání nabídek.
Jsem s Bluetone zatím spokojen, přes neohlášené
mikroskopické výpadky, které ovšem někdy přeruší download.
Mají kvalitní správu uživatelských účtů,
nechám se oslovit jejich novou nabídkou a hlavně kabelovým netem.

cs

Nikdy více Radiokomunikace!
Rád bych se s Vámi poděli o svou negativní zkušenost se společností České Radiokomunikace. Po této zkušenosti Vás prosím, ať se taky nenapálíte a neobjednáte si službu u této společnosti.

Byl jsem velmi nespokojen s českým telecomem a jejich ADSL připojením na internet – zřídil jsem si u nich ADSL internet na základě reklamy na pevný internet. Zřídili mi pevnou linku a vše se zdálo být v pořádku, dokud za půl roku používání neposlali dodatečnou fakturu za pevnou linku. Na základě této zkušenosti jsem začal hledat jiného poskytovatele internetu přes telefonní linku (UPC ještě služby v místě mého bydliště neposkytovalo).

V tu chvíli se mi nabídka radiokumunikací zdála v pohodě. Objednal jsem si proto tuto službu od nich a musím uznat, že na mě jejich přístup udělal dojem. Vše jde on-line, smlouvu pošlou poštou a vše jde rychle (když ptáčka lapají, hezky mu zpívají). Podepsal jsem smlouvu a chtěl si nakonfigurovat svůj ADSL modem, neuspěl jsem ale. Když jsem chtěl pomoci po radiokomunikacích, odkázali mě na svou placenou linku, že prý zadarmo to nejde. (TO JSOU SLUZBY).

Toto je samozřejmě absurdní, proto jsem je informoval o tom, že již o danou službu nestojím a ukončil jsem smlouvu s radiokomunikacemi.

Radiokomunikace ovšem trvají na tom, abych rok platil, i když danou službu nevyužívám. Bohužel se ukázalo, že smlouva je sestavená tak, že člověk skutečně musí rok platit.

Musím uznat, že jsem hloupý sám, neboť jsem si pořádně nepřečetl malý hutný text na konci návrhu smlouvy na postkytnutí internetu od této společnosti, díky tomu teď platím spoustu peněz za službu, která mi není poskytnutá.

Mno, dost bych sázel na to, že je chybka někde u tebe.
Naopak, jsem úplně hotový u Karnevalu, kteří mi účtují
i vydýchaný vzduch a reklamace dopadne asi vím jak :-|.
Radiokomunikace (Bluetone) byli vždy naprosto perfektní
a to až nadstandardně. Co přesně chceš naznačit výrokem,
že jsi nenakonfiguroval svůj modem? Technická podpora u nich
fungovala skvěle, alespoň do 1.3.2007 a zadarmo.
Modem byl tvůj nebo od nich? Asi tvůj, u mně ho třeba technici
rozchodili a nemuseli, taky jsem si ho koupil sám.
Nevěř tomu, že bys musel při vypovězení smlouvy platit celý rok dopředu.
Přečti si pořádně smlouvu a podívej se na internet pro novinky.