Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Samsung Galaxy Note 2, Android 4.1 - kde sú uložené kontakty?

Ahojte.

Po dlhých a spokojných rokoch s WM 6.5 som prešiel na telefón a androidom. Aj po mesiaci používania sa v tomto systéme ešte necítim celkom doma a prosím o radu, kde sú vlastne uložené kontakty fyzicky, ak používam synchronizáciu cez účet google (*@gmail.com).

Doteraz som si myslel, že kontakty sú fyzicky v telefóne aj na účte google. Potom som si ale všimol, že pri ukladaní nového kontaktu (v telefóne, typicky po prijatí hovoru z doteraz neznámeho čísla) mi telefón ponúka možnosti uloženia v telefóne, alebo cez účet google. Domnieval som sa, že je to v zásade jedno, pretože automatická synchronizácia kontaktov sa postará o to, aby bol nový kontakt všade, resp. že vlastne všetky kontakty sú uložené v telefóne fyzicky a účet google je len akási forma live-zálohovania kontaktov.

Zdá sa ale, že pokiaľ nový kontakt uložím ako kontakt v telefóne, ocitne sa tento iba v telefóne, t.j. nesynchronizuje sa na účet google. Napríklad, keď sa takto uložený kontakt pokúšam dohľadať cez webové rozhranie contacts.google.com, nenájdu sa žiadne zhody.

Ďakujem za všetky reakcie aj za prečítanie.

mas v zasade 4 moznosti ako kontakt ulozit:

- Na SIM kartu: vtedy je kontakt len na SIM karte a nikde inde
- Do pamate telefonu: cize je len v telefone a SIM karta pripadne tvojo google ucet s tym nic nema
- Google ucet: po ulozeni je v pamati telefonu a pri prvej prilezitosti sa syncne na google. Samozrejme vzdy ostava udaj aj v pamati telefonu pre pripady, ze si offline
- Exchange active sync: rovnako ako u google, ale sync funguje s exchange serverom

Ďakujem za reakciu. Takto nejako to chápem aj ja.

Ale: kontakt, ktorý uložím v telefóne a vyberiem mu voľbu "kontakt telefónu", tento sa následne nezobrazí v contacts.google.com.

Pozerám, že máš ten istý telefón, tak si dovolím odbočku:
Akú sd-kartu používaš? Mám tam SanDisk 32GB (4) a každú chvíľu mi telefón vypíše hlášku, že karta bola neočakávane odpojená a vzápätí sa pripojí.
Okrem toho, keď sa snažím na kartu kopírovať (MKV), ide to strašne pomaly a väčšinou sa kopírovanie stopne s hláškou, že nie je možné kopírovať. Kopírovanie som skúšal cez WiFi, aj s telefónom pripojeným cez USB.

Ešte raz vďaka.

Ano, kontakt, ktory ulozis v telefone ako kontakt telefonu sa nesynchronizuje s google, tym padom ho nevidis ani na webe. Je to spravne. Ak ho chces mat v contacts.google.com musis pouzit kontakt google a nie kontakt telefonu.

Co sa tyka SD Karty, tak tu ja nepouzivam momentalne, lebo este sa mi nepodarilo vycerpat internu pamat. Ta 4ka v zatvorke predpokladam znamena triedu. Preto odporucam vzdy kupovat karty s triedou 10. Znacky najlepsie asi Kingston alebo SanDisk. Ale je dost mozne, ze je karta zla a skusil by som ju pripadne reklamovat.
Ad MKV. Aky velky je ten subor? Ak ma viac ako 4GB a karta je naformatovana na FAT32, tak to nepojde, pretoze ide o obmedzenie suboroveho systemu.

na NTFS len vo windowse cez citacku, ale asi naozaj nebude potom viditelna v mobile. Ja osobne by som ju siel asi reklamovat. Na inom fore som cital podobny pripad a poblem bol priamo v karte.
Taktiez citam, ze karta bola kupovana ako class 10 a je zrejme, ze ide len o class 4, co by mohlo znamenat, ze si bol oklamany.