Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem délka UTP kabelu a stabilita

dobrý den, mám dotaz, chtěl bych z jednoho domu do druhého z routeru natáhnout UTP do druhého, je to ale takových 40 metrů a zřejmě půjde kus i po střeše, jakou bude mít internet stabilitu a dal by se na konec napojit vlastní router? Díky

1. přechod mezi domy = automaticky bleskojistky, jinak hrozí po bouřce výměna routerů a síťovek v PC
2. pokud to půjde venkem, kde na to bude pršet, tak buď do nějaké chráničky, nebo speciální venkovní kabel - http://www.vseprowifi.cz/inshop/utp/cat5e/utp/OEM- Kabel-UTP-5e-drat-venkovni-2+id-5621.html
3. nevím, co máte všichni s těm routery, jeden už máš, tj. stačí switch nebo AP, případně kombinace obojího (pokud chceš wifi)

Já mám u sebe v sítí i Switch a AP dražší, než tvůj router. O routru nemluvě. Ale vím, že APčka mi spolehlivě utáhnou i Nkovej provoz, Switche mi bez problémů přepínají několik VLAN a na portech 1Gbps (opticke porty jako bonus) a Router mi celou tuhle náročnou vnitřní síť uroutuje. A víš proč? Protože každé zařízení dělá jen to svoje. Když s mi pokazí AP, vždycky se připojim ještě drátem, protože to proste není jedno a to samé zařízení. Navíc APčka mám přesně tam, kde jsou nejefektivnější a protože jsou dizajnově docela pěkná, tak i jako pěkný prvek interiéru. Jediný kabel, který k nim vede je zazděný, takže ani není vidět. Switche, routry a servery jsou zase strčené do technických místností, na půdu. Někdy to dražší řešení má své praktické kouzlo.