Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Program na správu fotiek

Viete o takomto programe na správu fotiek?

Povedzme, priradím k niektorým obrázkom atribút Fero a ďalším a prípadne aj niektorým z tej prvej skupiny atribút Svadba. Potom dám hľadať fero svadba a nájde mi len prienik. Takisto by ma zaujímalo, čo to môžem s danými atribútmi vypáliť a potom podľa atribútov hľadať už priamo na DVD. Bolo by dobré, keby to vedelo aj nejaké základné úpravy (ako povedzme Google Picasa).

Stále mne nenapadá, jaký je rozdíl mezi tím, nač se ptáš a normálním hledáním.
Když budu mít fofky s názvy třeba fero_svobodny.jpg, fero_svatba.jpg, fero_rozvod.jpg a každá bude v nějakém albu, dám prohledat nadřazené na fero*.jpg a najdou se všechny.
Když budu chtít najít vše za svatby, mrknu se do adresáře svatba a tam nic jiného, než svatba nebude.
Podle mě je to pouze na vhodnosti pojmenování souborů a nějaké logiky v adresářích.

Mne ide o to, že načo dávať detailne všetko do poznámky, keď môžem použiť kľúčové slová. Vieš, ide o to, že povdzme budem mať fotky z dovolenky (tá u mňa síce nehrozí, ale ako príklad stačí). Tak si to označím v príznaku ako dovolenku. Potom budem mať fotky s Ferom, Janom a Jožom. Patrične ich ich označím. Potom ma napadne, že s Jožom som sa stretol na dovolenke a označím patričné fotky a dám pridať komentár. No a bude hotovo. Keby bol možný len jeden komentár na fotku, tak by som to musel zmeniť naraz a prípadné ďalšie atribúty (povedzme atribúty more, hotel atď.) by som stratil. Alebo by som musel fotku po fotke meniť postupne. Rozumieš?;-)

K obrázkům jsem nikdy žádné poznámky nepotřeboval. Když si vzpomenu, že jsem se setkal s Ferom na dovolené, prohledám adresář dovolená. Respektive zobrazím si náhledy tohoto adresáře a mám to hned.
Pokud si nevzpomenu, kde všude je fero, prohledám nadřazený adresář, včetně podadresářů na výraz *fero*.*.
Jasně nenajde se mi hromadná fotografie, kde je fero a 30 dalších lidí, jelikož se jmenuje třeba hrobeso.jpg, ale takových fotek jednak není moc, druhak si to člověk většinou pamatuje podle akce, která se fotila. :-)

Zkoušel jsi Zoner? Verze 5 classic už je uvolněná jako free verze, aktuální je v současné době verze 8 a na trh jde 9. Možná že tedy časem uvolní jako free i 6. Zoner umí lecjaká kouzla, já mám verzi 8 - tu nejkomplexnější, není to drahé a umí toho fakt dost. Zkus si stáhnout třeba tu 5 zdarma http://www.zoner.cz/registrace/download1.asp?Produc tID=60 nebo trial verze 8 (lze zkoušet 30 dní) http://www.zoner.cz/registrace/download1.asp?Produc tID=68

To presne potrebujem, ale keď som v septembri testoval Picasu, tak som tam nič také nenašiel. Iba jedna poznámka a dosť. Alebo si nerozumieme. Ide o to, že ak napíšem poznámku k nejakej skupine a označím druhú skupinu a chcem pridať poznámku, tak tá nesmie ovplivniť prvú poznámku, ak už je zadaná. Takže?

To je jasné, že tak vyhľadávať nejde.

A dá sa teda priradiť heslo obrázku 1, 2, 3 a potom pridať iné heslo obrázkom 3, 4, 5 naraz (nie je podnom, tak aby sa pôvodne zadané heslo, ktoré je pri obrázkoch 1, 2, 3 u obrázka 3 nevymazalo?

Povedzme zadám obrázkom 1, 2, 3 heslo HESLO1 a potom označím druhú skupinu 3, 4, 5 a tam zadám heslo HESLO2. Potom budem pozerať heslá a musí to vyzerať takto:

1      2      3      4      5

HESLO1 HESLO1 HESLO1 HESLO2 HESLO2
              HESLO2

Akú máš verziu? Ja mám 2.2.0 a keďže som to tam vtedy pred pár mesiacmi nenašiel, tak som to odinštaloval. Teraz som to nainštaloval znova a vytvára sa to cez nejaké záložky, lenže tie sa potom ukazujú ako špeciálne adresáre. Predpokladám, že to adresáre nie sú a že to nebude neprehľadné. Ešte sa s tým trochu pohrám a uvidím, či to vyhovuje.

Edit: Takže záložky sú zvlášt. Ešte hľadanie otestujem.

Edit: Vyhovuje, teda dúfam, že názor už meniť nebudem musieť. Označujem za vyriešené.

Keď inak nedáte, tak vám dám reálny príklad využitia, nie len blbý príklad s Ferom na svadbe:

Boli sme na niekoľkých plesoch. Jeden známy odo mňa chcel plesy, na ktorých bol. Tak by som dal hľadať plesy podľa toho kedy boli.

Dátum1 or Dátum2

Ďalšia známa chcela len fotky, na ktorých bola len ona a aj to len fotky, kde je ona alebo niekto z nás (ja a moja sestra) a ostatné nechcela.

Dátum and (Meno1 or Meno2 or Meno3)

No a ako vidím, tak takýto program nenájdem. Musím si ho napísať (stačilo mi pozrieť na moje podmienky.:-D