Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosim o radu s NTB

Ahoj mam baterii v ntb asi mesic starou v siti funguje normalne kdyz vypojim ukazuje 100% a zniceho nic se asi po 30sec vypne preinstaloval jsem win7 ze 64bit na 32bit to bezelo bez site asi 5min a klekne to znova nemate nekdo reseni jeni nez koupit novou baterku nebo aspon jak zjisti soucasny stav pres pc baterie??Diky

první krok:

1. update BIOSu notebooku (je možné, že baterie je kapacitnější, než původní model). pokud je to originální díl, bude podpora v BIOSu
2. pokud bod 1. nepomohl, pak ideálně otestovat v jiném počítači, ale je dost možné, že je mrtvá

P.S.: baterky mají záruku jen 6 měsíců.

mýlíš se. Každý kvalitnější notebook má obvody nabíjení řízeny pomocí programovatelných funkcí, které obsluhuje právě BIOS.

Typicky Delly řady D6xx musely být při upgradu z 4400mAh aku na 5200mAh flashovány na určitou minimální verzi BIOSu.

Že to (možná) neumí nějaké ťamanské emachines, to je dost dobře možné.

ne, nemylim, deska s baterii komunikuje pres i2c/smbus a to jen jednosmerne -only read, z baterie takto prichazi infirmace, ze je pritomna, na kolik je nabita, cele to ridi obvod bq2060a (a jeho odvozeniny) ktery je umisten v baterii (trosku si ten obvod a jeho zapojeni prostuduj a pochopis) jediny duvod upgrade biosu, je zmena komunikacniho protokolu, ze nerozeznal jinou baterii z duvodu zmeny komunikace, ci zmenou ridiciho obvodu, nikoli pravidlem ci zamerem vyrobce

ms-fiala myslýš že deska s baterkou kominukeje jen jedním směrem??spíš by jsi si to mohl prostudovat ty kdyz kominukuje oběma směry jak z baterie tak do baterie dneska se uz da totiz ovladat pres pc skoro vše baterie dodava do desky štávu to je jeden směr ale jestli ty nabíjíš baterku zvlášt vyndanou z NTB tak to te teda lituju :D