Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická stanica do 1000€

Pekný deň, v škole sme dostali za úlohu vyskladať grafickú stanicu. Požiadavky sú nasledovné:
do 1000€ (nie viac! nie menej :-) ), PC zamerané na strih videa, edgecam, cad systémy. Samozrejme s OS, monitorom, bez skladania, s klávesnicou, myšou a repro. Chcel by som si tu ohodnotiť zostavu, ktorú som vyskladal. Nie som si istý zdrojom, či bude postačovať, kedže s profi. gk skladám prvý krát.

Zostava: (prípadne zmeny prosím hľadať na stránke qcomp.sk)

CPU: Intel Core i5-3470, 3.2GHz
Zákl. doska: MSI Z77A-G43
RAM: Kingston HyperX Blu XMP DIMM 8GB (2x4GB) DDR3, 1600MHz
HDD: 1) systém, data - Western Digital Caviar Blue 5000AAKX, 500GB
2) video, CAD - Western Digital WD1002FAEX, 1TB Caviar Black
Grafická karta: HP AMD FirePro V3900 1GB - vyhovuje?
Mechanika: LG GH24NS DVDRW / RAM, SecurDisc, čierna
Skriňa: Fractal Design Define R4 Black Pearl
Zdroj: Seasonic S12II-380, 380W, 80+ Bronze, retail - postačí?
Monitor: LED ASUS VS247H -5ms, Full HD
OS: Microsoft Windows 8, 64-bit, OEM, SK
Klávesnica: Logitech K270, bezdrôtová klávesnica
Myš: Gigabyte GM-M6900, optická myš, 3200dpi
Repro: GENIUS SP-S110 Basic Speaker System

Zhodnoťte, kritizujte, poučte a podobne :-) Vďaka za pomoc.

Graficka stanica je siroky pojem. Napriklad karta sa hodi na CAD/CAM aplikacie, uz zbytocne navysuje rozpocet pri pouziti Photoshopu a spol.
RAM by som dal 16GB, prave pri grafickych aplikaciach nie je ramky nikdy dost.
Monitor by som kldune volil 27", co oceni kazdy grafik, alebo sa poobzeral po modeloch s nie TN obrazovkou, naco byvaju grafici casto citlivy. Pred nedavnom som daval zakaznikovi EIZO 23" FS2332-BK a hoci je to entry model pochvaluje si (myslim, ze uz sa ale nepredava).
Pri grafickych staniciach casto rozhoduje aj rychlost nacitania z disku, takze mozno by som prizmuril oci a dal tam nejake SSD (ktore nemusim) alebo siahol po najvykonejsom disku od WD (hint vola sa ako jeden velojaster;o))).
Skrinku by som dal za 20 ecok EC a nie predrazene veci, ktore aj tak koncia zaprasene pod stolom
Btw naco davaju taketo zadania ucitelia v skolach tomu teda nerozumiem.

380W zdroj pre FirePRO,Ci5,2xHDD...zabudni,pozri sa radšej na kompletné pracovné stanice od HP/Dell,tie sa dajú kúpiť ako kompletne odskúšaný a certifikovaný hardware už od 700,- s dph/pokial netrváš na poslednom výkriku mody/ okolo 1000,- už kúpiš aj použitelné na normálnu prácu,nielen do školy....

Aby som to uviedol na pravú mieru. Nemusí to byť presne 1000€, vyššie som sa zle vyjadril, ide o to že to má byť max. 1000€ a čo najbližšie k 1000€. Proste mám s komponentov navrhnúť PC, ktoré zvládne vyššie spomínané programy a video. Kupovať sa to ajtak nebude, je to len úloha. Btw učiteľ sa tomu rozumie, z toho čo nám hovorí, a aké má skúsenosti je to fakt borec :-) Ak by tu bol niekto ochotný a zostavil to celé, je jedno či v Alfe alebo kde, ide o to aby som vlastne videl čo použiť do tej zostavy, lebo grafickú stanicu vidím prvý krát ( berte ohľad ).

ak by tomu učitel rozumel,tak by nedal takto hlúpo postavenú úlohu,grafická stanica sa obvykle prispôsobuje tomu,čo sa na nej bude vykonávať,iné veci vyžaduje kreslenie návrhov v 2D CAD systémoch,DTP/Photoshop,iné 3D CAD/CAM/CAE,úplne iné veci vyžaduje spracovanie SD/HD videa a úplne iné veci vyžadujú stanice na koncovú produkciu,postprodukciu,rendering,vizualizáciu...p okial chce len nejakú teoretickú modelovú zostavu ako príklad,tak by aj mohlo zostať to,čo si pôvodne napísal,akurát by to chcelo primeraný zdroj-nič pod 400W,zákl.dosku originál intel alebo niečo od SuperMicro,pamäte Kingston/Corsair,skriňu nejakú jednoduchú,dobré a lacné sú napr. Asus Xentu séria a pokial tam má byť zahrnuté aj video,tak ako HDD pozri od WD nejaké A/V disky,tie sú špeciálne upravené na spracovávanie videa a nestoja o nič viac ako bežné disky...

Vďaka za cenné rady. Je to dosť problém všetko vtrepať do 1000€. Určite tam Intel procesor, ale sú dosť drahé oproti AMD. Ale pokiaľ viem tak AMD FX procesory sú výkonovo dosť biedne oproti Ivy/Sandy Bridge. No neviem ako to všetko poskladám do 1000€.

on je aj problém v tom,že profi software je postavený hlavne pre intel platformu,bežné amd procesory obvykle podporované niesu,alebo to na nich beží velmi biedne,rovnako aj intel celeron,tam nastávajú takisto problémy z behom rôznych profi aplikácií,z amd sa v profi oblasti počítalo prakticky výlučne s opteron procesormi,tam to tiež nieje až tak lacná záležitosť...ideálna zostava by bol nejaký intel xeon,tvz.serverová doska,ecc pamäte a firewire/fibre channel disky,profi grafická karta s Gen-lockom,hw strižňa a tbc na video,ale to už by nebolo v cene 1000,-

Mám ešte otázočku. Aká myš a klávesnica by boli optimálne? A základnú dosku som vybral Intel DH77EB Eb Lake k procesoru Intel Core i5-3470, 3.2GHz. Ak som vybral blbú dosku, vopred sa ospravedlňujem - dosky Intel vôbec nepoznám.