Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zaregistrování souboru *.ocx

Při instalaci programu pocházejícího někdy z roku 2002 mi byla předložena hláška systému, že se nepodařilo zaregistrovat soubor \windows\system32\macromedia\flash\swflash.ocx. Pravděpodobně v důsledku toho mi zmíněný program nejde ani spustit.

Pokusil jsem se inkriminovaný soubor zaregistrovat pomocí regsvr32.exe a hlásí mi to: DllRegisterServer in SwFlash.ocx failed Return code was: 0x8002801c.

Na klasickou výzvu: "A teď babo, raď!" manželka nezareagovala. Proto se táži PT publika, zda by nevědělo, co s tím.

V tom mem odkazu se pise: when you register a COM object (e.g. Active-X component or OCX), takze to plati i pro tvou OCX knihovnu z Flashe.

Popisuji tam pricinu jako nemoznost zapsat registraci do registru Windows, protoze bud jsou nedostatecna uzivatelska prava nebo v registru byl nastaven (zakazan) pristup do vetve, kam se ma registrace zapsat.

U kazdeho dotazu nemusis. Je mi jasne, ze si hodlas zachovat nestrannost, ale u Paulluse je IMHO (j.) vcelku nabiledni, ze se nejedna o zadny mimozemsky operacni system (viz jeho predesle otazky/odpovedi). Tudiz ani neni treba trapit "sede bunky" premrstenou dedukci, Sokrate :-p...

Doporučuji před instalací toho staršího programu nainstalovat aktuální flash player. Pokud je ten program aspoň trošičku inteligentní a nedělá to "natvrdo", měl by si detekovat, že v systému je již novější verze Flash playeru a instalaci toho obsaženého přeskočit.