Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Diakritika v PDF

Zdravím... Vyrábím si vlastní audioknihy v programu Balabolka. Základem je vložení textu do tohoto programu. Nyní jsem však narazil na PDF soubory, ze kterých se při jakémkoliv kopírování anebo konverzi vytratí některá písmena s diakritikou. Ale ani ne všechna. Namátkou š;ž;í;á.. se zobrazují, ů;ř;ě;č zase ne.. Na čtení v Adobe Acrobat je původní soubor naprosto v pořádku, tedy včetně veškeré diakritiky. Tisknout jsem nezkoušel. Moc bych to potřeboval vyřešit, protože zrovna tyto soubory zatím nedokážu jinde sehnat a zdroj těch .pdf neznám. Za rady předem děkuji.

Podíval bych se do vlastností souboru - fonty. Tam bude napsána skupina, množina fontů, které ten soubor používá. Spíš si myslím, že programy (kromě A.R.) použijí jiný font, který nemá diakritiku. Proto ten bordel v těch znacích. Najít font a dočasně ho odinstalovat.