Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mpeg2 z digi-tv, problém s přehráním

Mám příjimač digi-tv Yakumo QuickStick DVB-T, připojenej přes USB, nainstalovaný ovladače a ovládací SW. Bez problémů zobrazím TV programy, nahrávání na disk taky funguje OK. Problém ale je, že to uložený video nedokážu/neumím normálně přehrát (přípona mpg, přímo uloženo z digi-tv bez překódování).

VirtualDub 1.6.16 při otevření hlásí "MPEG import filter: invalid pack at position 3: marker bit not set; possibly MPEG-2 stream" a video nenačte.

VLC 0.86 ho přehraje, ale bez zvuku a video trvající 41 minut zvládne tak za 2 minuty :-(

Windows Media Player verze 9.00 zobrazí délku 0:00 a nepřehraje nic, ani nevyhodí chybu.

Dá se takhle na dálku identifikovat závada?

Pavel

Používáš DVB-T Player nebo Yakumo TV Viewer s BDA ovladačema? Každopádně PowerDVD by ti to měl přehrát bez problémů, i když občas asi bude ukazovat špatně čas. Pokud to chceš mít v cajku, na opravu použij skvělý PVAStrumento, případně ještě schopnější java aplikaci ProjectX (po opravě a rozdělení stop budeš pak muset tyto ještě slepit zpět - ovšem korektní výsledek je zaručený). Pokud soubor nepotřebuješ oříznout, prožeň ho rovnou nějakým authoringovým programem, který ti vytvoří strukturu DVD-Video, pochopitelně bez ztráty kvality. To když pak načteš v PowerDVD, bude to plně korektní.

pozn. To digi-tv je poněkud zavádějící, pod tímto názvem u nás působí jeden DVB-S provider.

Mám DVB-T Player (zřejmě od Yakumo), protože Yakumo TV Viewer mi nefungoval (nenašel HW) a když jsem nutil do WinXP ovladače BDA (přímo pro tenhle HW, od Yakumo) tak jsem končil modrou smrtí a IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL nebo tak nějak.

POwerDVD to přehraje OK. Na ten SW co píšeš se podívám.

Děkuji,
Pavel