Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MKV se seká

Zdravím. Dokázali byste mi poradit, proč se mi na PC sekají mkv soubory (úplně všechny, ne jen jeden) a jestli to jde nějak vyřešit? Co bych tu k tomu musela uvést za údaje? PC je starší, ne zrovna rychlý, ale jiné videosoubory přehrává bez problémů (Windows XP, 2,4GHz, 1GB RAM). Mkv nejde ani v BSPlayeru, ani ve VLC, ani ve Windows Media Playeru. Děkuju.

PC:

Grafická karta NVIDIA GeForce 7600 GS (256 MB)
CPU typ Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)

A jedno video namátkou:

Format : Matroska
Format version : Version 1
File size : 746 MiB
Duration : 29mn 47s
Overall bit rate : 3 499 Kbps
Encoded date : UTC 2008-11-05 22:21:20
Writing application : mkvmerge v2.1.0 ('Another Place To Fall') built on Aug 19 2007 13:40:07
Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Video
ID : 1
Format : AVC
Format/Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L3.1
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 3 frames
Codec ID : V_MPEG4/ISO/AVC
Duration : 29mn 47s
Bit rate : 3 112 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 720 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 25.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.135
Stream size : 649 MiB (87%)
Writing library : x264 core 65 r1016 dbc5ef0
Encoding settings : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=6 / psy_rd=1.0:0.0 / mixed_ref=0 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / nr=0 / decimate=1 / mbaff=0 / bframes=3 / b_pyramid=1 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=3 / wpredb=1 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40(pre) / rc=2pass / bitrate=3112 / ratetol=1.0 / qcomp=0.60 / qpmin=10 / qpmax=51 / qpstep=4 / cplxblur=20.0 / qblur=0.5 / ip_ratio=1.40 / pb_ratio=1.30 / aq=1:1.00
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Audio
ID : 2
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Format settings, Endianness : Big
Codec ID : A_AC3
Duration : 29mn 47s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 384 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 81.8 MiB (11%)
Language : English
Default : Yes
Forced : No

vse OK, rada je jednoducha: kup novy PC, na tomto HD video neprehrajes. (Mel jsem podobny o neco lepsi PC a take to neslo.) Co se tyka nakupu noveho PC, tak staci neco levneho, HD video ti v pohode dneska prehraje i levne core i3 s integrovanou grafikou.

... na MKV súbory vrele odporúčam media player classic - na podstatne slabšej konfigurácii oproti Vášmu PC prehrá mkv súbory bez problémov (vyťaženie procesora Athlon XP2000 na cca 30%) - pri pokuse prehrať cez VLC player sa video príšerne sekalo ... :-)