Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim odomknut zabudnuty password v RAR archive?

Zdravim,

podarilo sa mi zabudnut heslo do WinRAR archivu a potrebujem ho otvorit. Viem pribliznu dlzku hesla, aj ze som zadal velke a male pismena, cisla a pravdepodobne 1 specialny znak.

Utok vidim jedine na brute force, pripadne vylepseny o nejaku masku. Skusal som free cRARk, ale ten nevie ulozit progres a vratit sa ku nemu podla potreby, aj ked je inak velmi dobry a na testovanie pouziva okrem CPU aj GPU.

Doporucte nejaky dobry, aj plateny tool na password recovery, s dobrou "performance" hladania, co vie automaticky ukladat napr po 5 minutach hladania, co ma funkciu resume a umoznuje hladanie urychlit pomocou masky.

Dakujem!

loading...

Password je od cca 10, do max 16 znakov. Taktiez viem pravdepodobne zaciatocne pismena, ktore urcite neboli pouzite a aj specialne znaky, ktore mohli byt pouzite, tie su max 2 ktore pripadaju v uvahu.

Este pomocny hint, archiv je RAR verzia tusim 3.70 alebo 3.7x

10-16 znaků = nulová šance.

Odhadni si počet možných použitých znaků a umocni to na desátou až šestnáctou. Nelámeš *zip, ale *rar, který je nesrovnatelně (řádově) odolnější. Ani tady o *rar raději nepíšou, jen uvádí rychlost *zip: archpr.html

Vezmu rychlost lámání (a ta je nadhodnocena!) na 100.000 hesel za vteřinu. Vezmu, že bylo použito jen 50 možných znaků(!). Výsledek je v tabulce:

[12374-xls-png]

10 znaků = 11 miliónů dní. Zvládne-li tvůj PC (nevěřím ani náhodou) milión pokusu/vteřinu, tak máš výsledek už za 3 tisíce let :-p

16 znakové heslo *rar neprolomíš do skončení existence vesmíru.