Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook pro manažera do 25.000,-

Prosím o radu při výběru NTB. Paměť větší než 4GB, displej min. 15", minim. dvoujádrový. Pracuju především s outlookem a excelem, sleduji filmy.Hry nehraji.Určitě wifi,bluetooth, čtečka karet.V práci se připojuji po síti na pokladní a rezervační systém. Chci dobrou kvalitu do 25.000,-.Děkuji za radu.

hoste hoste, proc jsi porad proti technologickému pokroku. Je to manažer (ačkoliv spíše "manažer", podle jistých indikací zde) a napriklad by to mohl mit pro prezentace apod i kdyby nenasel pouziti. Navic psal, ze se pripojuje k nejakemu systemu - videl jsi Tlustého Síbl klienta, například? Nebo toho mobilniho s kešlou databází?

Nejsem proti pokroku, i když přiznávám, že jsem konzervativní. Jen mě to zajímalo, v jaké aplikaci využije více než 4GB RAM - nemyslím, že by Excel a Outlook měly takové nároky (samozřejmě kromě výjimečných případů).
Spíš z toho mám zatím dojem, že chce víc RAM, protože ani neví, kolik ji ve skutečnosti potřebuje/využije.

::) já si dnes koupil 500g vločky a taky je nehodlam sníst naposazení

Proč: těch duvodu je asi bžilion, ale dobře pár - jednak protože muze koupit blbej slot, kdyz si nedá pozor a nemusi to byt rozsiritelne. Napriklad ho kicknou z prace a bude pracovat jinde, kde uz mu Excel nestaci (ackoliv manazeri si vzdycky vystaci s excelem do kterých píšou kraviny a nesmysly, které opravduje tým pod nima), notebook muze nekomu pujcit. Navic muze jet OS celý z ram. Co az kdyz si bude chcit zkusit W8 ve virtualni masine, jestli je ma cenu instalovat? Nebo w9? jaké budou mit nároky..

chápal bych kdyby to nějak hejbalo s cenu DB, jako treba grafika, ale cena páru GB navíc je pod rozlisovaci schopnosti.

Mimochodem v NB mam 16GB ram a urcite bych vyuzil vice :-p

Asi jsi mě stále nepochopil. Když někdo při své práci využije hodně RAM, ať si koupí třeba 500 GB. Ale většina lidí, kteří mi tvrdili, že potřebují 8 nebo více GB RAM nedokázali odpovědět na moji otázku "K čemu?". Odpovědi "Protože to má Franta taky" nebo "Čím víc, tím to je lepší, ne?" neberu.

Tady bych se v prvém gardu (s ohledem na požadavky) poohlédl po něčem "tradičním", na způsob HP ProBook 6570b. Stačila by konfigurace s integrovanou grafikou, HD+ matným displayem (1600 x 900), 4 GB RAM (lze lehce rozšířit i na požadovaných 8 GB, ovšem i v základu by daná kapacita měla - nebo mohla - stačit). Cena 20,5 tis. Kč. K tomu možno dokoupit rozšíření záruky na 3-letou NBD ("do druhého pracovního dne") apod. A ještě nějaký drobný peníz zbude.

hp-probook-6570b-d362093.htm

Z dalších variant (konkurence k ProBooku 6570b) mě napadá Lenovo ThinkPad E530 / L530 či Toshiba Tecra R950.

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge-e530-cerny -3259-aag-d335405.htm

http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-l530-2481-2tg-d 381321.htm

http://www.alza.cz/toshiba-tecra-r950-15r-cerny-d3 63873.htm

Od cca 26,5 tis. Kč je k mání Lenovo ThinkPad T530, HP EliteBook 8570p, tedy "business" notebooky, které jsou - z pohledu hierarchie kvality - třídou nad výše zmíněnými (zvláště konstrukčně, materiály, standardní 3-letou zárukou).

Jestliže ThinkPad T520 ještě sežene, bude skladem, v sestavě s HD+ displayem jde o výborné řešení, souhlasím. Např. na lan-shop.cz uvádějí k dnešku "skladem", cena cca 23 tis. Kč:

http://www.lan-shop.cz/lenovo-nw65mmc-thinkpad-t52 0-145791

Ad klávesnice na T520 x T530: Pokud nebyla zvyklá na ThinkPad klávesnici u minulých generací (T520 a starší), mám na mysli především s ohledem na rozložení, na současné T530 jí vadit nebude (jinak totiž této současné klávesnici - v porovnání s konkurencí - není až tak moc co zásadního vytknout).