Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Politý notebook

Dobrý den,chtel jsem se zeptat,co udelam nejlip,kdyz si nechtene poliju displej a klávesnici u notebooku?
Popripade jak velka je sance,ze se s notebookem nic nestane?

Diky.
lock (karel)

loading...

Záleží na konstrukci notebooku. Některé mají klávesnici ve tvaru vaničky a dole podlepenou fólií. U takového notebooku máš hodně velkou šanci, že se nic nestane.

Jinak postup:
1. okamžitě vypnout
2. vymontovat kávesnici, pokud se ti to podařílo polít něčím, co je lepkavé (pivo, limonáda, ...), tak klávesnici opláchnout pod tekoucí vodou. Pak umístit na topení nebo nějkam do tepla a počkat pár hodin (třeba do dalšího rána)
3. displej umístit tak, aby nic nezatékalo za okraje a něčím odsát - papírové ubrousky, ale těmi ubrousky jej nečistit!

Na tom, zda se s notebookem něco stane nebo ne, záleží na konstrukci a na množství toho, co jsi tam nalil.

Dobrý den vylil jsem omylem mineralku do NTB asi pulku skleničky a sám se vypl... tak em ho obratil za 2minuty vyndal baterku a ted ho sušim uz cca 9hodin mám jit s nim do servisu nebo pockat ? Znacka je Asus X550CC. Děkuji :)

Zdravím, přítelkyni se povedlo převrhnout vodu s trochou šťávy do notebooku (Sony Vaio S15N) naštěstí jsem byl u toho a hned jsem noťas čapnul obrátil, odpojil, vykapalo trochu vody, bohužel přítelkyně potřebuje určitá, data, takže jsem připojil exterňák a nutné zálohoval (to vše s noťasem vzhůru nohama) jakmile odzálohoval, tak jsem ho vypnul (bohužel jsem si neuvědomil, že na zmáčknutí čudlíku se hibernuje, ale v podstatě to vypnutí je taky). Teď je odpojená baterka, ale pod klávesnici se nedostanu. Nebylo to moc vody a jak tak koukám po internetu na konstrukci, tak to vylila do oblasti mechaniky, vše důležité a i základovka začíná až opodál a tam voda snad nerozlila. Pod baterkou byla kapka vody, ale ta se tam dostala snad konektory (ten blbej zámek a nebo jacky) jinak po vodě ani stopy (co dokážu dohlédnout, zadní kryt "nejde" úplně oddělat). Navíc co jsem vysledoval je pod klávesnicí plech, tak doufám, že to noťas přežije. Reakci jsem měl fakt bleskovou (u toho jsem stihl neskutečně seřvat i ono něžné pohlaví, které už tak je z toho na infarkt), bojím se jen toho, že byl dobrých 10-20 minut zapnutý, ale záloha semestrálního projektu (oba jsme studující architekti) byla důležitá.

( vYRmk6jLL30 ) <- jak vyměňuje mechaniku, do těch míst to na klávesnici nalila.

Chci se zeptat, jak dlouho sušit (chápu čím dýl tím líp, ale práce bohužel nepočká)

bohužel přítelkyně potřebuje určitá, data

disk se dá vytáhnout a pohodlně vyčíst ve stolním pc.
pokud jsi ten krám provozoval dál, podílel ses na jeho ničení a můžeš klidně seřvat i sebe. pod bga pouzdro se nijak nedostaneš a ultrazvukovou čističku doma nemáš, proto nesmí být pod napětím.
sušit - čím dýl, tím líp, 12h je málo.
doufej, že plech pod klávesnicí měl víc rozumu.

Zdravím, povedlo se mi to samé, co většině lidí tady - polila jsem si notebook (Lenovo G580). Byla to čistá voda a bylo jí jenom málo. Vylila se do obasti touchpadu a do spodu klávesnice kolem space baru. Než jsem stačila jakkoli zareagovat tak se notebook sám vypnul. Vyndala jsem baterii a dala to sušit pod radiátor. V návodech jsem se pak dočetla, že se má zbytek vody vylít, ale z něj nic nevyteklo, takže tam fakt toho moc nebylo. Pak jsem se i dozvěděla, že ho mám obrátit vzhůru nohama (nevěděla jsem to, tohle se mi stalo poprvý) a tak jsem ho po pár minutách i obrátila. Teď se suší. Pod klávesnici se bohužel nedostanu, má to takový debilní šroubky zapuštěný hluboko vevnitř toho ntb, a já na to nemám takový šroubovák. Chci se zeptat, co dál? Mám ho nechat sušit, nebo s tím co nejdříve běžet do servisu? Popř. jak dlouho ho mám nechat sušit než se ho zkusím znovu zapnout? A co znamená, že se mi ntb sám vypnul? Je to špatné znamení a mám se už jen modlit?
Děkuji za odpovědi...