Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Seznam kapitol - zvýraznění aktuální kapitoly

Ahoj, pokud mám hodně dlouhou www stránku, tak ji vždycky rozdělím na několik stran a na začátek každé dám pomocí příkazu <? include "seznam_kapitol.txt"; ?>vložit textový soubor se seznamem kapitol:

<table cellpadding="0" cellspacing="0" class="seznam">
	<tr class="seznam" >
		<th class="seznam" >Seznam kapitol</th>
	</tr>

	  			<tr class="seznam">
	  				<td>
	  				1.  <a href="kapitola1.php">kapitola1</a>
                				</td>
	  			</tr>

	  			<tr class="seznam">
	  				<td>
	  				2. <a href="kapitola2.php">kapitola2</a>
	  				</td>
	  			</tr>

	  			<tr class="seznam">
	  				<td>
	  				3. <a href="kapitola3.php">kapitola3</a>
	  				</td>
	  			</tr>

	  			<tr class="seznam">
	  				<td>
	  				4. <a href="kapitola4.php">kapitola4</a>
	  				</td>
	  			</tr>

              				<tr class="seznam">
	  				<td>
	  				5. <a href="kapitola5.php">kapitola5</a>
	  				</td>
	  			</tr>

                     			 <tr class="seznam">
	  				<td>
	  				6. <a href="kapitola6.php">kapitola6</a>
	  				</td>
	  			</tr>

                    			 <tr class="seznam">
	  				<td>
	  				7. <a href="kapitola7.php">kapitola7</a>
	  				</td>
	  			</tr>

                    			<tr class="seznam">
	  				<td>
	  				8. <a href="kapitola8.php">kapitola8</a>
	  				</td>
	  			</tr>

				<tr class="seznam">
	  				<td>
	  				9. <a href="kapitola9.php">kapitola9</a>
	  				</td>
	  			</tr>

	  			</table>

Ovšem tak není zvýrazněno, na které straně se zrovna návštěvních nachází. Kdybych to tak chtěl, musel bych toto vložit na každou stránku například místo 7. <a href="kapitola7.php">kapitola7</a> napsat: <strong> kapitola7</strong>. Jde to tak, ale jakmile chci v seznamu kapitol něco změnit, musím udělat změnu na všech stranách. :-(

Dívál jsem se jak to má udělané například PCtuning, ale nepochopil jsem to. Asi to chce nějaký jawaskript, funkce atd. A to už nejsem schopen naprogramovat. Potřeboval bych nějaké hotové řešení, které bych si jenom upravil pro svoje potřeby. Můžete mi poskytnout nějaký odkaz nebo radu. Děkuji.

Mít natvrdo seznam kapitol v textovém souboru je hodně nešťastný nápad. S tím už se těžko něco dělá. Když už používáš PHP, tak přece není problém ten seznam vygenerovat v cyklu. A při tom generování si jenom kontroluješ, jestli jde o aktuální kapitolu, a podle toho tam buď dáš odkaz, nebo jenom text.