Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propojení WIFI dvě patra v baráku

Zdravím,

potřebuji dostat síť do druhéhé patra baráku, kabel je vyloučen. Výška je cca. 5m a do boku je to tak 3m, takže cca. 6 - 7m. Zeď cihla 30cm, routry budou u oken ( těch 7 m ). Strop cca. 40cm, je to starší barák.

Dole je http://www.excaliberpc.com/595180/tp-link-tl-wr741 nd-150mbps-wireless-lite.html#TabSpecification

a nahoru bych dal asi toto http://www.alza.cz/tp-link-tl-wa901nd-d383934.htm# popis

nebo tp-link-tew-671br-d235410.htm

potřebuji tam mít stolní počítač + úložiště + přenosná zařízení, a proto tam potřebuji co nejlepší signál.

Ten dole má celkem slušný výkon s touto anténou ale kdyby se vám to zdálo málo, dá se dát ještě silnější anténa?
Horní bude mít asi teda 3 antény, vadí když budou mít jiné dbi?

Díky za rady.

nejspíš potřebuješ pokrýt své patro, a ještě k tomu dostat signál o 5m výš (ob jedno patro) a jednu zeď dál, je to tak?
navíc nahoře 2x lan zařízení + přenosná na wifi, to počtem zásuvek obslouží router (bez wan strany, tedy wifi switch).
z toho signálu přes ty zdi moc nezbude. pak je na zváženou vyvést spojení mezi oběma routery z oken - proti sobě nějakými ap (v bridge režimu, ať se na ně nic nepřipojí.

Přesně tak, akorát to je jen z přízemí do 1. patra ( jeden strop ) + zeď do boku. Bohužel ve vyšším patře se nedostanu na venkovní zeď. Když byly přechodně storage ještě o jedno patro výš, ale přímo nad oknem s routerem a připojeny na notebook, tak to šlo celkem dobře ale teď se bojím toho pohybu do strany, ale zas o patro níže.

...+ pár noťasů

v horním patře se bude všechno připojovat k hornímu routeru. nepředstavuju si u něj žádný wds režim - to by jeho wifi průchodnost nestála za nic. signál z přízemí by před ním mělo chytat ap se směrovou anténou (nebo integrovaný typ).

- ty dva byty budou buď v jedné síti = horní router bez wan vstupu (bez natu), dhcp pouze u dolního routeru, horní pc statické ip ať nemusí řešit výpadky spojení.
- nebo od sebe budou oddělené = horní ap povede do wan vstupu routeru.

internet kabelem je 5,5Mbit

to co posílá provider na wan stranu routeru? to je pěkné, jenže: interní lan síť na domácí straně routeru má obvyklou propustnost 100bit, teoreticky. uplatní se při stěhování filmů mezi domácími pc, tahání souborů z domácího nasu.
a jestli by propustnost wifi o patro výš byla furt jen ~3mbity, je to bída.

dlouhou anténu 8db můžeš naklonit o 45°, jestli výš nedostaneš o něco lepší signál (vysílá hlavně kolem sebe), ale zázrak nečekat.

hledal bych proto nějakou cestu, jak aspoň o patro výš vytáhnout kabel pro další ap/raději router s odmontovatelnou anénou -> jemu bych dal tu 8db, ať se zlepší signál v horních patrech.
(jen lan část routeru, jiná ip než dolní router, vypnout dhcp, lze stejné zabezpečení jako dolní router ale jiný kanál)