Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smartphony v zimě?

Dobrý večer,
mám smartphone Samsung Galaxy Nexus a chystám se jet na hory. Chtěl bych se tedy zeptat neponičí se display nebo baterie v prostředí -0° a níž? Jaké jsou vaše zkušenosti se zimou a tímto smartphonem? Děkuji.

Netrep. Odhliadnuc od fakt hlupych mobilov s S40 softwarom, Lumia mobily su podla teba co? Ze maju blbe parametre, zrovna tebe (alebo viacerym ludom) nevyhovujuci OS a par inych problemov oproti konkurencii z nich este nerobi hlupe telefony. Su to tiez smartphony. internet si na nich pozres, mp3 a videa prehras, hry zahras.

Osobně používám Android (galaxi mini2) a Symbian-Belle feature pack 2 (Nokia 701), určité zkušenosti mám i se starými Windows, ale musím říct, že symbian u mě zatím jednoznačně vede, kvůli jeho plynulosti, jednoduchosti, spolehlivosti a vzhledu, je pravda, že je to nyní bohužel již umírající OS a tudíž se na něj není tolik aplikací a her, jako na androidu.

To ze nekteri bezne na hory se smartphonem jezdi a pouzivaji ho casto v podminkach s teplotou pod nulou je zhruba na stejne urovni s temi, co hraji Crysis 2 na Ultra ve FullHD na gk HD7750 a GF640GT.

Jinymi slovy mraz smartphonum vadi teoreticky i prakticky. Clovek ma mit na horach mobil ve vnitrni kapse bundy nebo zaveseny na krku pod bundou.

Mráz vadí každýmu telefonu a nezáleží na tom jestli to je smartphone za 10k nebo obyčejná nokia 3310. Ale ty telefony jsou dělaný tak aby to přežily, protože kdyby měli tendenci chcípat jen proto, že se s nima nezachází jak v rukavičkách tak by je nikdo nekupoval.... takže je absolutně bezpředmětný to řešit... ty telefony to prostě vydrží

Tak Zarniwúp mel pravdu, ani na toho "Ultra Crysis 2" :-D reagovat nebudu a odpovim jen tobe. Ty telefony nejsou delany, aby to prezily a taky to casto nevydrzi, reklamace v takovem pripade uznany nejsou, protoze oroseni zaznamenaji cidla vlhkosti a o zaruku tak uzivatel automaticky prichazi. Neznamena to ale nutne, ze pojedes ted na hory, budes tam v mrazu cely tyden pouzivat smartphone a on to neprezije, ale stat se to muze.

Je to podobne jako s telefonem (Nokia 6303), kterou momentalne pouzivam. Znama ji dala do kabelky hned vedle lahve s limonadou a protoze ta ji vytekla, tak telefon radne prolila vodou, nasledne to nechala ususit na topeni aniz by mobil vypnula. Telefon sice zustal zapnuty, nezkolaboval uplne, ale neslo volat. Tak mi to dala. Po otevreni byl celej plosnak zkorodovanej - takovej bilej prasek, vycistil jsem to a vysledek je, ze se oddelal jen mikrofon nebo neco co s nim souvisi, tak volam skrz sluchatka s mikrofonem, coz funguje.

Pokud budes mit telefon delsi dobu na mrazu a nasledne s nim vlezes do tepla, efekt bude uplne stejny jako kdybys ho prolil vodou, neni to nic s cim lze polemizovat, pokud jsi absolvoval zakladni skolu (zejmena hodiny fyziky). Nutne to ale jak vidis z uvedeneho prikladu neznamena, ze ten telefon odpravis, ale stat se to muze a zaruka se na to neposkytuje. Rozumny clovek teda se smartphonem na hory nepojede nebo ho bude mit pod tou bundou na tele, aby minimalizoval rozdily teplot a nasledne oroseni.

Co se tyka rozdilu obycejny mobil versus smartphone, tak cim vice elektroniky, cim propracovanejsi disple atd., tim vyssi riziko poskozeni telefonu vlivem teplot, proto jsou smartphony nachylnejsi. Precti si pastnuty clanek od borsuka - vyjimkou jak tam pisi je AMOLED displej, ktery neni na nizke (a pravedpodobne i vysoke) teploty tak haklivy jako LCD displej, ktery ovsem porad ma vetsina smartphonu. (Ohledne displeju to neni riziko oroseni, LCD displeje proste pracuji jen v omezenych provoznich teplotach.)

no ono asi záleží co se myslí tím používáním na horách... pokud jezdíš (na sjezdovce) s telefonem v kapse a vytáhneš ho jen když potřebuješ vyřídit telefon tak by to neměl být žádný problém... telefon je celkem uzavřené zařízení a uvnitř si nějakou tu chvíli dokáže udržet teplotu navíc ho budeš zahřívat rukou. Ty telefony nemůžou začít korodovat jen proto, že vylezeš z baráku a je tam škaredý počasí, to by je jak říkám nikdo nekupoval. Je to v podstatě docela odolný kus elektroniky a pokud se k němu budeš chovat v rámci nějakých rozumných věcí tak se prostě jen tak nepokazí. (Ano prolití limonádou už je jaksi za hranicí)

vytáhneš ho jen když potřebuješ vyřídit telefon tak by to neměl být žádný problém

vyridit telefon za 2 minuty nebo kecat pul hodiny ve fronte na vlek je rozdil ;-)

(apropo muzes pouzivat sluchatka s mikrofonem a telefon mit schovany v te bunde)

Ty budes asi taky padlej na hlavu ne? A nemel by ten telfon lezet doma v posteli, v teplicku, aby se chudak nenachladil? Kdyby to bylo neco tak hrozny, tak to vyrobci rovnou zakazou. Vy tady asi pouzivate brainwashing jeden vuci druhymu, ne?