Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vytvořit bitovou kopii slim HDD Seagate?

Dobrý večer, mám takovýto problém: v pc mám HDD Seagate v provedení slim.. Když připojím druhý HDD (normální) tak nemůžu nastavit na slimce master pomocí jumperu, protože jsou zde piny, ale pouze v jedné řadě nikoli ve dvou. Po připojení druhého HDD (normálního WD) na konektor sata2 se "kousne" windows při načítání a nereaguje. Co mám provést, abych nastavil druhý HDD jako slave a jak vytvořit bitovou kopii slim HDD? Děkuji za každou radu.

Co sa tyka toho nacitavania win - v BIOSe si over ze je v poradi bootovania nastaveny ten povodny disk na prvom mieste.
Ak je na prvom mieste a stale sa to kuse tak treba skusit nabootovat z UBCD (stiahnes iso, vypalis na CD ako obraz), a tam je pod disk tools program killdisk a cely druhy disk sa da s nim vymazat (staci vymazat prve 1% a potom esc, tym sa zrusia vsetky oddiely)
Ak sa to kuse aj po uplnom zmazani alebo ak ma problem aj killdisk, tak je nejaky problem s tym diskom samotnym alebo s kablom k nemu.

Když se podívám do BIOSu (AMIBIOS), tak je zde napráno primary master, primary slave, secondary master, secondary slave. U všech je přiřazeno u typu automatické nastavení. Další možnost je USER (kde lze přiřazovat Heads, Cylinders, Sectors Write Precompensation a dále čísla 1-49. U Secondary master je automaticky přiřazen HDD Seagate.. Je to v pořádku?

Takže: stáhnul jsem si UBCD, vytvořil bootovací DVD.. když jsem nabootoval DVD tak se mi otevřelo rozhraní, ve kterém bylo napsáno: NOTICE: The number of disks in not adequate to create RAID!!! Mám tam vypsaný Serial CH0 Master ST3250410AS a Serial CH1 Master No Drive.. Ale druhý disk jsem již taky zapojil, i když se nezobrazuje.. Jak mám postupovat dál?

slovo "amibios" ma vypovednu hodnotu asi jak slovo "skodovka". Na skode 120 sa zapinaju svetla inde jak na skode superb.

K nejakej zakladnej doske vyrobca XYZ model XYZ mas navod na webe vyrobcu, alebo v BIOSe zvycajne funguju klavesy sipky (aj DOPRAVA a DOLAVA) a na podmenu Enter a potom oci. Zas az tolko tych podmenu tam neni.

P.S. vybodni sa na to UBCD a nastav si to poradir bootovania tak aby sa bootovalo z povodneho HDD.

Asi by bylo potřeba začít od začátku...co je to za základní desku a typy rozhraníí (IDE/SATA) obou disků.

Po připojení druhého HDD (normálního WD) na konektor sata2 se "kousne" windows při načítání a nereaguje.

možné příčiny
-disk není prázdný
-disk je vadný
-startuje to z připojeného disku
-disk není kompatibilní s deskou například je sata III a řadič jej nenadetekuje.

Začal bych tím že bych odpojil původní disk a zjistil jestli to nový (sata to je to jediný co jsi o něm napsal) zdetekuje do biosu. A pokud je prázdný klidně na něj můžeš cvičně nainstalovat Windows.

malo by to ist automaticky na SATA1. Ale ano VIA chipset mal s tym nejaky problem, neviem uz zhlavy ze ktore modely presne. Disk by sa mal dat prepnut na SATA1 pomocou utility, vsetky su na UBCD. (ale nie som si isty ci to prepinanie na SATA1 podporuju aj najnovsie disky)

Tak zrovna tento řadič "nerozeznal" nic více než SATA1, buď HW jumperem, nebo SW na jiném čipsetu, který SATA2 uměl. Co se týče třeba WD, tak přepnutí kompatibility na nižší verzi: SATA2 > SATA1, SATA3 > SATA2.
Měl jsem kdysi dávno ASUS A8V-XE pro skt 754 (stejný název i pro skt. 939), kde byl VT8251, který měl zvládat SATA2. BIOS nedetekoval, až systém byl schopen přistupovat na disk. Takže pouze jako datový.

Tady by se snad už vyplatilo koupit APU do FM2 a tamto odnést do Sběrného dvora. Nebo si měl koupit PATA HDD.