Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ADSL - délka síťového kabelu až 20 metrů - nevadí?

Zdravím všechny :-)
Z ADSL routeru vedou síťové kabely do čtyř pc, přičemž současná max. délka kabelů 5 metrů. V nových prostorách bude větší vzdálenost mezi routerem a některými pc, takže bude potřeba použít síťové kabely aspoň 10 metrů, v jednom případě i 20 metrů.
Dotaz: Má délka síťového kabelu vliv na kvalitu připojení (výpadky, rychlost,..)? Předpokládám, že by to nemělo vadit, ale raději se zde ptám ;-) Předem děkuji za odpovědi :-)

norma je 100m.
(100Base-t IEEE 802.3u)
100Base-T4 Category3 or 4 = 100Metres (4 pair)
100Base-TX Category5 = 100Metres (2 pair)
100Base-FX Multimode fibre = 2Km , single mode 10Km

(100VG IEEE 802.12)
Category 3 , 4 or 5 (4 pair) = 100Metres
Multimode fibre = 2Km

nabuduce citat lepsie specifikacie

Vsak ja to nemyslel uplne vazne. Ale fakt je, ze Americani metry ignorujou a nekde v supliku bych nasel hoodne starou specifikaci, na ktery je 300 ft. Dneska se to asi ustalilo na 100m asi i v Emerice (nakonec tech par metru muze mit vliv tak akorat na nesmrtelnost chrousta).:-)

ADSL kabely? Zde se řešil obyčejný, běžně používaný síťový kabel, takže UTP s konektorem RJ-45. Ty seženeš v obchodech s počítači a snad i v elektrech. Kabel z ADSL do splitteru má taky RJ-45, ale myslim, že může mít i RJ-11 (používaný u telefonů), kabel je telefonní.