Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepojenie modernej graf. karty a LCD monitora pomocou D-SUB...

Zdravim Vas,

planujem kupit novy, relativne vykonny PC, ktory budem prepajat so starsim LCD monitorom (1680 x 1050). Problem je, ze na tomto LCD sa pokazil DVI vstup a funguje len analogovy D-SUB. Takze jedine realne zapojenie je analogove prepojenie cez VGA kabel aj za pomoci DVI/D-SUB redukcie zapojenej do graf. karty. Chcem sa preto spytat, aky to moze mat vplyv na kvalitu obrazu... Moze byt rozdiel medzi analogovym a digitalnym prepojenim vyrazny? Docital som sa, ze zalezi aj na kvalite graf. karty, ktora samozrejme konvertuje signal... No lenze konvertovat signal analog/digital bude musiet aj LCD... Takze ma napada este 1 otazka: je v pripade vykonnej grafiky, ktora dokaze beproblemov a rychlo prekonvertovat signal, rozdielv kvalite obrazu zanedbatelny ci ziadny?

P.S.: Ide mi o to ci sa mi oplati trepat LCD do servisu kvoli oprave DVI vstupu...

Dakujem velmi pekne

Recnicka odpoved...

Ked ten "novy, relativne vykonny PC" bude na bohapuste strlielacky a podobne hry, tak vdaka nizkej odozve aj posluzi.

Ked ten "novy, relativne vykonny PC" bude na vaznu pracu, napriklad grafika, video, 3D, tak Samusung T220 s TN panelom a 6-bitovymi farbami je naozaj na ho*no.

P.S. bohuzial nie len recnicky, ale aj naozaj.