Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s tiskem na printserver

Zdravím všechny,
koupil jsem printserver EDIMAX PS-1206MF.připojil jsem k němu Minolta PagePro 1380MF(tisk, sken, kopy).
Na jednom PC jsem nainstaloval aplikaci od edimaxu, připojil s k printserveru a nainstaloval nalezenou tiskárnu.Vše funguj (tisk,sken..).Problém je, když chci na dalším PC nainstalovat síťovou tiskárnu - najde ji na printserveru, nainstaluje ovladače z cd minolta.. akorát s tiskárnou nemluví netiskne a už vůbec neskenuje.
Nemáte někdo zkušenosti s tímto zapojením??Síť je 3x PC v SMC routru a internet je od UPC.Jinak vše funguje (sdílení, NET..)
Díky za každý tip

[mod]úprava nadpisu (anarchist)[/mod]

A jak se ta nekomunikace projevuje? Program od Edimaxu tiskárnu našel, to je pozitivní zpráva. Takže pokud problém není ve firewallu, mohl by být v samotném ovladači. Mimochodem, na kterém PC byla tiskárna předtím nainstalována?! Nebyl tam jiný ovladač?
Ovšem když nejde ani skenování (a to nevím, jak je uděláno - asi je tam speciální aplikace od Edimaxu?), zase by to napovídalo spíše na ten firewall. Kudy z toho ven?

no mám problémek v tom že mi to v XP tiskne ale pouze když mám vypnutý firewall... nemáte někdo zkušenosti s nastavením firewallu tak aby ten printserver chodil? sdílení souborů a tiskáren mám povolený ve vyjímkách...no prakticky jsem tam povolil co šlo...ale stejně nic. díky

no firewall mám ten co je v XPčkách integrovaný. Vyřešil jsem to tak že jsem vytvořil Standart TCP/IP port s IP adresou toho printsereru a nastavil tam nějakj standartní Generic network card co už mají XP v přednabíce. server ted krásně chodí i bez nastavovaní firewallu. Když jsem tam ale nastavoval port který jsem vytvořil z ovladaču printserveru(edimax) tak to dělalo ty problémy. Dokonce jsem se díval na výpis z firewallu co to blokuje a povoloval blokovaný port natvrdo. ale nešlo...

Víte, prosím, někdo o českém návodu, jak rozjet na produktech Edimax (nebo i obecně) print server? Mám BR-6524WP a tiskárnu HP psc1210 (1200 series), má i scanner. Přes USB s ní není problém, ale zajímalo by mě jestli budou všechny funkce zachovány i přes printserver?

Ne, ve většině případů lze přes takovýto printserver pouze tisknout, dokonce ani obousměrná komunikace nebude zřejmě fungovat. Tzn. ovladač nebude např. hlásit stav inkoustu (nutno podotknout, že to je spíše výhra).

P.S. Já mám psc 1210 na routeru ASUS wl-500g. I když nevylučuji, že wl-500g lze přinutit i ke "skenování", mé znalosti Linuxu na to nedostačují a nemám sílu se s tím prát. Proto používám USB switch a když chci jednou za čas skenovat, cvaknu s ním a skenuju přímo na PC.

edit: Postup instalace na BR-6524WP naleznete v návodu: BR-6524WP_M.pdf (od str. 95). Ale bez podpory RAW bych žádné zázraky nečekal.