Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi + router pre domacnost s 16 a viac sietovymi zariadeniami

Nevie niekto poradit zariadenia a ako zorganizovat siet v domacnosti pre 16 a potencialne 2-3 viac aktivnych sietovych zariadeni?
Mam 5 static ip akombinaciu tp-link tl-wr841nd s cisco epc3925. 6 zariadeni zatial kabel ale bral by som este 2 kabel rezervu a ostatnesu wifi.
Sucasny stav v sieti je uz nezvladatelny(vykon, vypadky, ...) a nevyznam sa v tom dost aby som zvolil spravnu kombinaciu zariadeni.
Limit tak do cca. 500 euro max, ak sa da dostatocna kvalita za menej budem len rad.
Vzdialenost wifi zariadeni je kratka tak 10-12m max ale komplikovane prekazky dane clenenim bytu.

No mne sa to nezda moc vysoke. Niekolko deti a kazdy clen domacnosti kompletne vybaveny technikou. Skorej sa cudujem ak niekto moze fungovat v dnesnej dobe s menej ako 10 sietovymi zariadeniami v byte.(teda ak ma deti ofc)

Co sa tyka otazky kolko je z toho wifi som pisal v uvode. Niektore by som mohol z wifi dat na kabel tiez ale bolo by to dost neprakticke z hladiska kabelaze co mam.

No, nevychadza ti to preto lebo mas asi inu predstavu o pojme "plna vybava" nez ja :puff:
Po vyraznom zlacneny hw a mobilov bezne treba ratat 3 zariadenia /mobil, note do skoly a pc na gamesy/ na dieta. A aj keby rodicia sa uskromnili a mali kazdy len 2 zariadenia tak tvoja 4 clenna rodina ma minimum 10 zariadeni a to neratame zdielane zariadenia.
Okrem tvojej tv a konzoly si este zabudol tlaciaren a zopar dalsich drobnosti. A to stale ratame iba najbeznejsiu 4 clennu rodinu.

Podla mna nastala uz doba na vyrazne lepsie dimenzovane zariadenia nez tie co davaju providery ako keby sme boli v dobe ked stal pc 200k a neexistovali mobilne zariadenia.

Každý člen rodiny mobil, notebook a stolní PC, jo? A ve špajzu malou elektrárnu, ne? Tomu rozhodně neříkám nejběžnější rodina.

Dále předpokládám, že s mobilem nebo tabletem se normální lidé připojují přes wifi?

Takže mi to stále nevychází... :-p

No ak ta to potesi tak elektrika je naozaj VELKA polozka v mojej domacnosti:-D
V kazdom pripade to vychadza ako som pisal a pocet zariadeni je normalka. Zdielanie takychto zariadeni medzi detmi proste neprichadza do uvahy ak si domyslis kde by bol problem :x: jedine co ti nemusi sediet je pocet kablov oproti wifi. To je dane tym ze aj tv je treba na kabel a v mojom pripade mam aj nejaky ten standalone serverik na vyvoj apps navyse.

Ale to uz je mimo scope tohto threadu.