Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladící podložky na notebook, je to k něčemu?

Zdar, psal sem to tu včera i dneska. V podstatě se mi začal zahřívat tak notebook, že se mi to při hrách vypíná. Chtěl sem to rozdělat a vyčistit. Bohužel výrobci tam dali jeden šroubek tak pěkně, že se k němu prakticky nedostanu. Takže vyčištění nehrozí. Takže se ptám: Myslíte si, že například něco takovýho http://www.alza.cz/trust-notebook-cooling-stand-xs tream-breeze-d329446.htm může opravdu ochladit noťas a zabránit vypínání?

Neptáš se blbě. Za prve, nebudu někomu dávat dva litry za to, že udělá tak rutinní věc. Za druhé počítač potřebuju a mám v něm dost pracovních a soukromých věcí, abych ho dával cizím lidem. Nebýt tam jeden blbej šroubek, tak to mám vyčištěný během půl hoďky. Popravdě si nemůžu dovolit být bez něj třeba dva dny.

šel bych po tom plastu nožem, vrtačkou....

Rychle napiš, že to je vtip nebo dodej sadu smajlů. Jinak si budu myslet něco ošklivého. V žádném případě není nutné cokoliv v notebooku odvrtávat či odřezávat k tomu, aby se člověk dostal k ventilátoru! Pokud je tam nějaký šroubek, který brání demontáži některého dílu znamená to jen, že nebyla správně provedena demontáž některého jiného dílu - čili vrátit se o pár kroků zpátky a postupovat podle servisního návodu.

Sice to šroubujou děcka v čínský fabrice, ale i ty děcka vědí, že když jde šroub zašroubovat, musí jít i vyšroubovat (řešíme notebook, ne Moskvič). To, co píšeš, je jednoduše pitomost.
Tazateli jsem už tady: http://pc.poradna.net/q/view/959839-rozdelaval-sem -notebook-abych-ho-ocistil-a?page=r959853#r959853 dával odkaz na servisní návod. Těchhle notebooků jsem "pár" rozdělaných měl a opravdu nikdy tam nebyl šroubek, který by nešel vyndat kvůli nějakému překážejícímu plastu. Je jich tam sice asi tak 25 kusů, ale žádný zádrhel. Jo, pokud si chce "ulehčit" práci třeba tím, že nedemontuje displej, pak mu samozřejmě může vadit v demontáží šroubku, který drží top cover, ale pořád není řešením vrtačka (ani autogen, flexa,....).

Jo, v tom se shodneme. Ale v čem se neshodneme, je řešení - já tvrdím, že něco neudělal správně a ty tvrdíš, že si má pomoct vrtačkou.
BTW: předpokládám, že těch prvních 6 šroubů z obrázku zdolal, a problém má až s dalšími (u tohoto modelu se totiž musí vyndat i základní deska, aby šel ven chladič - inu, inženýři od HP).

Na podložku sa vykašli. Skús vyfúkať prach z chladiča. Ak vidno lopatky ventilátora, strč pomedzi vetracie otvory ihlu, aby si zablokoval ventilátor a fukni tam kompresorom. Pozor, ak ventilátor nezablokuješ môže to byť jeho posledné roztočenie.

Podložka je velice vhodná a užitečná věc.Mám z aukra za 120kč takovou s jedním velikým ventilátorem,odhadem okolo 16cm a teplota HDD šla dolů o 8 st.,větrák procesoru zapíná podstatně méně.Hluk toho větráku je nějakých 20dB,což je jako hluk HDD s 5400ot/min.
Prach z chladiče procesoru vyfoukej stlačenýn vzduchem,dá se koupit ve spreji,taky se dá použít starý vysavač či pumpa na bublinky do vany

Mám amilo si2636,teplota disku kolem 46 st se mi zdála vysoká,je to WD 250GB.Použitím chladiče se pohybuje pod 40.Asi záleží na množství otvorů na spodním krytu.Druhý book co mám je HP a tam disk bez podložky má max 30st.

Pak je to jasné,celistvý kryt tvého HP nepustí vzduch,chladí jen plast a ten je tepelně nevodivý.Jinak HP booky jsou za ty love dost dobrý,můj za 17tis dvoujádro,s displejem 17" 650G diskem a ještě se systémem w7,to se dá :-)